• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
 • برابر با : Friday - 19 July - 2024
2

پیشنهادات قرآنی وزیر فرهنگ برای سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم

 • کد خبر : 70458
 • ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵

سه‌شنبه / ۲۱ آذر ۱۴۰۲ / ۱۵:۰۸ دسته‌بندی: دین و اندیشه کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۲۱۱۵۵۱۳ خبرنگار : ۳۰۱۸۹ چاپ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری سی یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در دفتر وزیر برگزار شد، گفت: مسابقات مفاهیم از کتب مرجع مثل تفاسیر باید از هم‌اکنون فراخوان آن داده شود و برایشان رویداد تعریف کنیم.
به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- با بیان این مطلب و با تاکید بر ایجاد نشاط قرآنی در جامعه اظهار کرد: برای ما برنامه های قرآنی متعدد که خروجی آن احساس نشاط قرآنی را به جامعه بدهد بسیار اهمیت دارد. سال گذشته بعضی از دوستان جلسه حفظ سوره مبارکه «الرحمن» را برگزار کردند که بسیار مطلوب بود.
وی تصریح کرد: با قرآن کریم می‌توانیم ذائقه جامعه را عوض کنیم. شب گذشته پیشنهادی در مورد ساخت فیلم قرآنی مطرح شد بنده نیز گفتم بسازید، هر فردی به دنبال این است که در عمرش فقط یک خدمت خاص قرآنی انجام دهد.
معاون قرآن و عترت: تفرج معنوی امسال در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رقم خواهد خورد
علیرضا معاف -معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- نیز با ..

 • سه‌شنبه / ۲۱ آذر ۱۴۰۲ / ۱۵:۰۸
 • دسته‌بندی: دین و اندیشه
 • کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۲۱۱۵۵۱۳
 • خبرنگار : ۳۰۱۸۹
 • چاپ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری سی یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در دفتر وزیر برگزار شد، گفت: مسابقات مفاهیم از کتب مرجع مثل تفاسیر باید از هم‌اکنون فراخوان آن داده شود و برایشان رویداد تعریف کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- با بیان این مطلب و با تاکید بر ایجاد نشاط قرآنی در جامعه اظهار کرد: برای ما برنامه های قرآنی متعدد که خروجی آن احساس نشاط قرآنی را به جامعه بدهد بسیار اهمیت دارد. سال گذشته بعضی از دوستان جلسه حفظ سوره مبارکه «الرحمن» را برگزار کردند که بسیار مطلوب بود.
وی تصریح کرد: با قرآن کریم می‌توانیم ذائقه جامعه را عوض کنیم. شب گذشته پیشنهادی در مورد ساخت فیلم قرآنی مطرح شد بنده نیز گفتم بسازید، هر فردی به دنبال این است که در عمرش فقط یک خدمت خاص قرآنی انجام دهد.

معاون قرآن و عترت: تفرج معنوی امسال در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رقم خواهد خورد
علیرضا معاف -معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- نیز با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در عید نوروز، میزان حضور خانواده ها، کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را نشانگر میزان موفقیت آن دانست و گفت: حضور خانواده ها و رونق بخشی کودک ونوجوان نشانگر موفقیت نمایشگاه است.
وی از حضور ۷۰ مسجد با عنوان مساجد تمدن ساز در این نمایشگاه خبر داد و گفت: بخشی از فضا به حوزه خیرین قرآنی تعلق گرفته است تا نقطه اثر و مکانیزم آن به علاقمندان معرفی شود.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری بزرگترین ایونت و هوش مصنوعی قرآن در نمایشگاه سال‌جاری خبرداد و افزود: با مجموعه‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی و قرآن کشور گفت و گو و طرح‌های آن‌ها دریافت شده است.
وی مباحث مشاوره خانوداه را مباحث مورد علاقه و پسند مردم عنوان کرد و گفت: براساس اهمیت موضوع و نگرانی‌های موجود در این مشاوره، این بخش در اختیار مدیریت حوزه علمیه قم قرار گرفته است.
معاف از خیرات حسان و دو تجمع بزرگ همزمان با برگزاری مسابقات بین‌المللی و نمایشگاه بین المللی خبرداد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده دو نشست بزرگ بانوان در حوزه قرائت و تلاوت کاملاً ویژه بانوان برگزار خواهد شد.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری کنگره اندیشمندان قرآن پروژه با عنوان قرآن و علم در ۱۸ دی سال‌جاری در قم خبر داد و افزود: بخش دیگر این کنگره در نمایشگاه امسال برگزار می‌شود، در بخش رونمایی، چندین رونمایی انجام خواهد شد که از جمله آن‌ها می‌توان رونمایی مشترک با انجمن رستو مالزی اشاره کرد.
وی بخش کودک و نوجوان سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را از بخش‌های موفق آن برشمرد و عنوان کرد: به سمت اقدامات و تحولات جدید حرکت کرده‌ایم.

پیشنهادات قرآنی وزیر فرهنگ برای سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم

مسؤل بخش نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم: ۷ بخش نوجوانان در نمایشگاه قرآن و عترت راه‌اندازی خواهد شد
در بخش دیگری جوزانی -مسؤل بخش نوجوانان نمایشگاه قرآن- گفت: ۷ بخش ویژه نوجوانان در سی و یکمین دوره نمایشگاه راه‌اندازی خواهد شد.
جوزانی بررسی نقاط قوت و ضعف و مطالعه وضعیت سال گذشته بخش نوجوان را پایه برنامه‌ریزی سال‌جاری برشمرد و افزود: سال گذشته با برنامه ریزی انجام شده و برگزاری لیگ جام رمضان و بازی‌های رایانه‌ای بخش عمده‌ای از مخاطبان که به دلیل نا آشنایی با نمایشگاه علاقه ای به حضور در آن را نداشتند، در نمایشگاه حضور پیدا کرده و با بخش های مختلف آشنا و جذب می‌شدند، امسال نیز با قوت بیشتر برگزار خواهد شد.
وی از راه‌اندازی ۷ بخش ویژه نوجوان خبر داد و افزود: بخش دختران آفتاب ویژه دختران شامل برگزاری تلکیف، لیگ بازی‌های قرآنی و اتاق فرار قرآنی، بخش باشگاه نسل آرمان ویژه پسران، شامل اجرای سرودهای قرآنی و عترتی با اجرای میدانی و فلش ماپ توسط تشکل‌ها و گروه‌های مردمی و برگزاری جشن تکلیف پسران است.
جوزانی بخش سوم را متا هیأت برشمرد و افزود: این بخش به صورت گسترده‌تر از سال گذشته و با استفاده از عینک های واقعیت مجازی و انیمشین ۳۶۰ درجه و در قالب گروهی و انفرادی برگزار خواهد شد.
وی راه اندازی موکب توسط نوجوان ویژه دختران و پسران را بخش دیگری از برنامه‌های نمایشگاه قرآن عنوان کرد و افزود: جام رمضان در بخش سرگرمی و با همراهی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و فدراسیون ورزش‌های الکترونیکی به عنوان یک برند ویژه معاونت قرآنی در قالب لیزرتگ و اتاق فرار برگزار خواهد شد.
جوزانی از معرفی اولین خروجی‌های جشنواره کمان در نمایشگاه بین المللی قرآن خبر داد و گفت: جشنواره کمان به دریافت ایده‌های تولید بازی و انیمیشن با محتوای قرآنی خواهد پرداخت و همچنین محصولات صنایع سرگرمی دیجیتال با محتوای قرآن و عترت، شامل انیمیشن و بازی معرفی خواهد شد.
وی در پایان از حضور بخش نوجوان سایت مقام معظم رهبری، خبرگزاری فارس و بخش دانش آموزی خبرگزاری پانا در نمایشگاه قرآنی برای ایجاد رنگ وبوی فعالیت نوجوانان در اداره بخش نوجوانان خبر داد.

مسؤل بخش استان‌های سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم: نمایشگاه قرآن کریم در تمام استان‌ها متناظر با نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد
احمدی مسؤل -بخش استان‌های سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم- در جلسه شورای سیاستگذاری این نمایشگاه از انجام تمهیدات لازم برای برگزاری همزمان نمایشگاه قرآن در استان‌ها خبر داد و گفت: امسال برای نخسین بار در تمامی استان و به صورت همزمان با نمایشگاه بین المللی قرآن کریم نمایشگاه متناظر برگزار خواهد شد.
وی برگزاری همزمان این نمایشگاه ها در استان‌ها را یک مجموعه نمایشگاه تبلیغی، ترویجی، تعلیمی و تفهیمی برشمرد و افزود: به بهانه برگزاری نمایشگاه در هر استان یک رویداد بزرگ قرآنی جامع و کامل برگزار خواهد شد.
وی میل و اشتیاق مصرف فرهنگی حوزه قرآن و عترت در استان‌ها را در سطح بالا عنوان کرد و افزود: هماهنگی و مقدمات لازم برای برگزاری این رویداد مهم در استان‌ها انجام شده است.

پیشنهادات قرآنی وزیر فرهنگ برای سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم

فعال حوزه قرآنی: نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، امسال نمایشگر تابلوی حکمرانی دینی باشد
عبودتیان -فعال حوزه قرآنی- نیز در این جلسه گفت: در نمایشگاه سال‌جاری با حضور بزرگترین اساتید و متخصصین قرآنی و براساس تعلیمات دینی از وزرا و مسولین در انجام وظایفشان مطالبه‌گری انجام شود.
وی هویت نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را به عنوان یک نمایشگاه با کیفیت، دینی، سبک زندگی و خانواده محور در کشور برشمرد و افزود: نمایشگاه قرآن، ضمن ارائه خدمات، یک نمایشگاه خانوداه محور، آرامش بخش و یک رویداد بزرگ دینی است که می‌تواند در تراز حاکمیت اسلامی مطرح شود.
عبودتیان درخواست برگزاری بخش ویژه حکومت قرآن در نمایشگاه را بیان کرد و افزود: این بخش می‌تواند چگونگی تحقق دستورات قرآنی در چهل و سه سال انقلاب اسلامی را به نمایش درآورد و ضمن نقد بر خلأهای موجود این حوزه نقاط و شعارهای تحقق یافته را به نمایش بگذارد.
وی برگزاری میزهای تخصصی حکمرانی قرآن با حضور نخبگان قرآنی را موجب تلألو آن در سرار کشور دانست و گفت: در کنار ارائه خدمات به مردم و برطرف نمودن نیاز آن‌ها، مسؤلان وزارتخانه ها با حضور خود در این میزها پاسخگویی کنند.
عبودتیان برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را یکی از پرخیرترین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و افزود: یکی از افتخارات این نمایشگاه، حضور بهترین فعالان حوزه قرآنی از سراسر کشور است.

انتهای پیام

 • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • – ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • – نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
لینک کوتاه : https://hoteljar.ir/?p=70458

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نماد

نماد


برچسب ها
اجتماعی > حقوقی و قضایی استان ها > آذربایجان شرقی استان ها > اصفهان استانها > تهران استانها > خراسان جنوبی استان ها > خراسان رضوی استان ها > خراسان شمالی استان ها > خوزستان استانها > خوزستان استان ها > زنجان استان ها > سمنان استانها > سمنان استان ها > فارس استان ها > قم استان ها > لرستان استان ها > مازندران استان ها > مرکزی استان ها > همدان استان ها > کردستان استان ها > کرمان استان ها > گلستان استان ها > گیلان سیاست > احزاب و تشکلها سیاست > امنیتی و دفاعی سیاست > دولت سیاست > رهبری سیاست > سایر سیاست > سیاست خارجی سیاست > مجلس سیاسی > دولت سیاسی > سیاست داخلی سیاسی > مجلس عکس > خبری عکس > دریافتی فرهنگی و هنری > ادبیات و کتاب فرهنگی و هنری > تجسمی و موسیقی فرهنگی و هنری > دین و اندیشه فرهنگی و هنری > رسانه فرهنگی و هنری > سینما و تئاتر فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه فرهنگی و هنری > فرهنگ عمومی فرهنگی و هنری > گردشگری و میراث فیلم > سیاست ویدئو > خبر ویدئو > گزارش