• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : Monday - 27 May - 2024
1

سردار رادان: همدان در دل خودش مدافع حرم تربیت می‌کند

 • کد خبر : 38117
 • ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱

سه‌شنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۲ / ۲۳:۵۷ دسته‌بندی: همدان کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۱۸۱۲۷۵۳ خبرنگار : ۵۰۲۳۷ چاپ ایسنا/همدان فرمانده‌کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: همدان در دل خودش مدافع حرم تربیت می‌کند و مدافعان حرم در همدان نگین انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب می‌شوند.
سردار احمدرضا رادان شامگاه سه‌شنبه ۱۸ مهر در سومین شب از کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان، با بیان اینکه در ورزشگاه شهید سلیمانی به علت برگزاری چندین دوره یادواره و کنگره شهدا، نور تجلی شهدا به نمایش گذاشته شده و این مکان را به برکت شهدا به مکانی مقدس تبدیل کرده است، گفت: استان همدان در آغازین روزهای انقلاب توانست به سبب مجاهدت‌ها در کشور به‌صورت شاخص شناخته شود و هیچ‌گاه ذهن‌ها آن مجاهدت‌ها را فراموش نمی‌کند. نخستین فرمانده عملیاتی سپاه انقلاب اسلامی همدان در کسوت یک زن به‌نام خانم دباغ بروز و ظهور کرد و از همان ابتدا نشان داد که زنان اسلامی و مجاهد و زنانی که دل به خط امام(ره) می‌بندند، نه‌تنها حجابشان محدودیت نیست بلکه می‌توانند حتی در کسوت یک فرمانده عالی ظاهر شده، نقش‌آفرینی کنند و حماسه بسازند.
وی افزود: همدانی که حبیب پیدا می‌ک..

 • سه‌شنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۲ / ۲۳:۵۷
 • دسته‌بندی: همدان
 • کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۱۸۱۲۷۵۳
 • خبرنگار : ۵۰۲۳۷
 • چاپ

ایسنا/همدان فرمانده‌کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: همدان در دل خودش مدافع حرم تربیت می‌کند و مدافعان حرم در همدان نگین انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب می‌شوند.

سردار احمدرضا رادان شامگاه سه‌شنبه ۱۸ مهر در سومین شب از کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان، با بیان اینکه در ورزشگاه شهید سلیمانی به علت برگزاری چندین دوره یادواره و کنگره شهدا، نور تجلی شهدا به نمایش گذاشته شده و این مکان را به برکت شهدا به مکانی مقدس تبدیل کرده است، گفت: استان همدان در آغازین روزهای انقلاب توانست به سبب مجاهدت‌ها در کشور به‌صورت شاخص شناخته شود و هیچ‌گاه ذهن‌ها آن مجاهدت‌ها را فراموش نمی‌کند. نخستین فرمانده عملیاتی سپاه انقلاب اسلامی همدان در کسوت یک زن به‌نام خانم دباغ بروز و ظهور کرد و از همان ابتدا نشان داد که زنان اسلامی و مجاهد و زنانی که دل به خط امام(ره) می‌بندند، نه‌تنها حجابشان محدودیت نیست بلکه می‌توانند حتی در کسوت یک فرمانده عالی ظاهر شده، نقش‌آفرینی کنند و حماسه بسازند.

وی افزود: همدانی که حبیب پیدا می‌کند و حاج حسین همدانی نه‌تنها حبیب همدان بلکه حبیب ایران می شود و حسینی که نقش‌آفرینی او در شرق، غرب و جنوب کشور و حتی در دفاع از حرم آنچنان بروز و ظهور می‌کند که به‌عنوان یک فرمانده مسلم و نابغه طراحی جنگ‌های چریکی نام‌گذاری می‌شود، حاج حسینی که چه در زمان بحران و چه در زمان آرامش وقتی پیش او می‌رفتیم با خنده بر روی لب همه را میهمان می‌کرد و در حقیقت می‌توانستیم با خنده‌های ملیح از حاج حسین آرامش بگیریم و همدان با او حبیب‌پرور می‌شود.

فرمانده‌کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد:‌ همدانی که شهید قهاری را در دل خود پرورش می‌دهد و او به عنوان یک مبارز قهار در جنگ‌های چریکی و کلاسیک تسلط پیدا کرده و بسیار سربه زیر و مظلوم بود و هنگامی‌که پیش‌اش می‌رفتند همه را به ادب میهمان می‌کرد بنابراین همدان هم حبیبی دارد که به خنده و قهاری دارد که به سر به زیری همه را میهمان می‌کرد همچنین مظلومیت شهیدی که در مسیر جهاد آنچنان می‌درخشد که نه تنها فامیل خوش‌لفظ پیدا می‌کند بلکه لفظ و بیانش آنقدر زیبا، ساده و فصیح می‌شود که مخاطبان خودش را به تسخیر خودش درمی‌آورد.

وی ادامه داد: همدانی‌ها نخبه‌پرور شهید نیز بودند و شهید سلگی‌ها، شهید حیدری‌ها، چیت‌سازیان‌ها، ابراهیمی‌ها و طالبی‌ها را پرورش می‌دهد و همدان نه‌تنها خورشیدهایی از سپاه پاسداران را این‌گونه به نمایش می‌گذارد که در ارتش جمهوری اسلامی ایران هم می‌درخشد و شهید نوژه، شهید دودانگه و شهید شاه‌حسینی را تقدیم اسلام و انقلاب می‌کند و امیر جوادی، کهنه سرباز وطن که من افتخار داشتم در زمان آزادی سقز از تجربه این مرد درس‌ها بیاموزم.

رادان با بیان اینکه همدان، شهری است که اروجعلی شکری را در خودش پرورش داده، اظهار کرد: من در شبی که اروجعلی شکری خودش را برای عملیات به‌همراه ۴۰ نفر از رزمندگان آماده کرد تا در روستای آق‌کند حضور پیدا کند، در آن محل بودم و در آن زمستان سرد سال۱۳۶۱ که استخوان‌های انسان را خشک می‌کرد و حرکت را از آدم می‌گرفت، این شهید به‌همراه تعداد زیادی از رزمنده‌ها برای عملیات آزادسازی به منطقه رفت.

وی افزود: بعد از محاصره وقتی‌ شهید شکری متوجه شد که ضدانقلاب به آنها نزدیک می‌شود، بی‌سیم پی آر سی ۷۷ خودش را باز کرد و با اسلحه بی‌سیم را از کار انداخت و کد و رمز بی‌سیم را بلعید تا دست دشمن نیفتد و بعد از آن بود که دشمن در سال ۱۳۶۱ رفتار داعش‌گونه خودش را به نمایش گذاشت و کلید داعش نه تنها در آن‌سوی مرزها و در حرم و مدافعان حرم رقم خورد که همه ضدانقلاب از جمله کومله و دموکرات رفتارهای داعش‌گونه را آن موقع داشتند و پوست صورت شهید اروجعلی شکری و فرق سرش را دونیم کرده و بعد با تبر سینه‌ او را شکافته و دل و روده‌ شهید را بیرون آورده بودند و وقتی ما بالای سر شهید شکری رسیدیم دانه‌های ریز کد و رمز در شکمش دیده می‌شد.

فرمانده‌کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه همدان این‌گونه قهرمان پرورش می‌دهد و آفرین بر همدان و همدانی‌ها تصریح کرد: همدانی که شهید آریافرد را در دل خود پرورش می‌دهد، شهیدی که در زمان عملیات به گونه‌ای آرامش داشت و عملیات را هدایت می‌کرد که گویی اصلا عملیاتی نبوده است همچنین شهید ابوالفتحی را در درون خودش پرورش و رشد می‌دهد که این شهید در منطقه‌های مختلفی که خدمت کرده یادگاری‌های فراوانی از رشادت و ادب به نمایش و یادگار گذاشته و شهید خرمرودی که وقتی کنارش می‌رفتیم احساس می‌شد که سالیان سال با او رفیق هستیم، بس که مرام و معرفت داشت.

وی بیان کرد: همدان در دل خودش مدافع حرم تربیت می‌کند و مدافعان حرم در همدان نگین انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب می‌شوند و رمز و راز این آدم‌ها چیست؟ رمز و راز حبیب کشور، قهاری‌ها ،نوژه‌ها، آریافردها و خرمرودی‌ها چیست؟ به چه علت این افراد می‌توانند حبیب و دلربا شوند و می‌توانند در مقابل مردم آن‌گونه خاضع باشند اما در برابر دشمن قوی، استوار، پای مرد و نیکوسرشت باشند؟ راز یک مجاهد فی‌سبیل‌الله چیست؟

رادان اضافه کرد: چرا به جای مجاهد فی‌سبیل‌الله مقاتل گفته نمی‌شود و اگر تنها مجاهدت در مقاتلت بود، اصلا رمز و رازی نبود اما چقدر قشنگ می‌شود در مکتب اسلام و قرآن رمز و رازها را به‌هم نزدیک کرد و سه بال شکل می‌گیرد که در زمان انقلاب اسلامی این سه بال در کنار هم، باهم و برای هم رمز و رازهای مجاهدت‌ها، ایثارها، شهادت‌ها، گذشت‌ها و خاطره شدن‌ها را به بار می‌آورد.

وی نخستین بال را امامت معرفی کرد و گفت: مردم، مبارزان، مجاهدان و خانواده‌های شهدا اگر رمز و راز بال امامت را کسب نکنید، بدون امام مسیر گم می‌شود پس بال و ضلع امامت راه‌گشاترین مسیر شده و به سمت انقلاب باز می‌شود اما امامت به تنهایی کافی نیست و امام تنهایی که کسی را نداشته باشد، در مسلخ کربلا به شهادت می‌رسد بنابراین بال و ضلع دوم امت است، امتی که دل به امام خودش می‌دهد و به جز آن نه به چیزی فکر کرده و نه تصمیم می گیرد و شعر حاشا که به جز حرف تو حرفی بزنم و این حنجره ارزانی فریاد تو، مصداق این امت است که امام دستور جنگ، دفاع و صبوری می‌دهد و امت اطاعت می‌کنند و اگر بگوید عمار باش، عمار او می‌شویم.

رادان خاطرنشان کرد: این امت وقتی امام را استاد می‌گیرد پس می‌تواند با بال سوم تکمیل‌کننده، حبیب و دلربا شود که این بال، مکتب است. مگر می‌شود امام و امت باشد اما مکتب نباشد، مکتب را امام معرفی می‌کند و مکتب اباعبدالله الحسین(ع) مکتب شهادت، زیربار ظلم نرفتن و ایثار کردن در حدی است که حتی اجازه اینکه کسی از او سبقت بگیرد را نمی‌دهد و همین است که رزمنده‌ها برای‌اینکه از روی میدان مین رد شوند از هم سبقت می‌گرفتند، گریه می‌کردند که نخستین نفر باشند چراکه مکتب اباعبدالله الحسین(ع) راه و رسم ایثار را یاد می‌دهد.

وی بیان کرد: بنابراین با مکتب، امام و امت می‌شوند کشوری که رزمندگانش در زمان تحریم‌های فراوان همه سختی‌ها، خاکریزهای مشقت، سختی و تنگی را رد کرده و به فتح‌الفتوح می‌رسد چراکه این رزمنده‌ها امامشان را امام و استاد می‌دانند و استادمحور هستند و جالب این است که این امتی که خود استاد و امام دارد، در مقامی خود استاد و حبیب مردم ایران شده و حاج حسین همدانی خود برای گروه زیادی از امت استاد می‌شود و شهید سعید قهاری، شهید نوژه، شهید آریافرد، شهید شکری و تمام آنها از کوچک و بزرگ خود استاد می‌شوند اما در زمان استادی هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند که باید استادمحور باشند و پشت‌سر امام خود قرار گیرند و در کنار امام مکتب را یاری کرده و این فرق کسی است که دل‌ به اباعبدالله داده با کسی که دل به جور و ظلم و ستم می‌دهد.

رادان اعلام کرد: جنگ‌ها دوطرفه هستند اما یک طرف به‌خاطر داشتن امام، امت و مکتب بهشت نصیبشان می‌شود و دیگری به علت اینکه ظالم داشته و هیچ ندارد، مسیرش جهنم است و ایرانی را که یک روزی می‌خواستند به ایرانستان تبدیل و خوزستان را با محمره عوض کرده و کردستان را بگیرند و در در گنبد و آمل ناامنی ایجاد کنند، امروز آنقدر قوی است که در منطقه تعیین‌کننده است و می‌توانند از او الگو بگیرند همانطور که در سوریه‌ای که ۸۰ درصد خاک آن در اختیار داعشی‌های تا دندان مسلح قرار گرفت، به داعش فائق می‌آید، برای اینکه از کسی که در مکتب اباعبدالله حول امام و امت بود یعنی حاج حسین الگو می‌گیرد و او در سوریه بسیج راه انداخته و این بسیج می‌تواند ۸۰ درصد از کل خاک از دست‌ رفته را بازپس بگیرد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی با خون شهدا، جهاد رزمندگان، صبوری خانواده شهدا و استقامت مردم می‌تواند الگو شود و علت آن داشتن امام، امت و مکتب است بنابراین این امت اقتدارآفرین می‌شوند و می‌تواند آمریکایی‌های تا دندان مسلح را در دریای همیشه پارس اسارت بگیرند و هیمنه یکی پس‌از دیگری شکسته می‌شود و اقتدار پوشالی سرنگون شده و اقتداری که امام و مکتب دارد همچنان تجلی پیدا می‌کند و این اثر وجودی شهدا، انقلاب و رهبری است.

فرمانده‌کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه حاج قاسم می‌داند امامت، امت و مکتب خیمه‌ساز و خیمه‌نگاه‌دار است، گفت: ۸۰۰۰ شهید استان همدان نشان از این دارد که این افراد رفتند و جان دادند تا ما مستقل و مقتدر باشیم و اگر راه و رسم شهدا را در آیین خود قرار ندهیم فردای قیامت در نزد شهدا شرمنده خواهیم بود و باید امام زمانمان را بشناسیم و راه و رسم شهدا را یاد بگیریم و همه یک شهید را به عنوان برادر انتخاب کرده و خون برادر شهید را حفظ کنیم و ان‌شاءالله که مردم همدان همچنان استوار، پایدار و پا بر جا در خط ولایت فقیه باشند.

انتهای پیام

 • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • – ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • – نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
لینک کوتاه : https://hoteljar.ir/?p=38117

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نماد

نماد


برچسب ها
اجتماعی > حقوقی و قضایی استان ها > آذربایجان شرقی استان ها > اصفهان استانها > تهران استانها > خراسان جنوبی استان ها > خراسان رضوی استان ها > خراسان شمالی استان ها > خوزستان استانها > خوزستان استان ها > زنجان استان ها > سمنان استانها > سمنان استان ها > فارس استان ها > قم استان ها > لرستان استان ها > مازندران استان ها > مرکزی استان ها > همدان استان ها > کردستان استان ها > کرمان استان ها > گلستان استان ها > گیلان سیاست > احزاب و تشکلها سیاست > امنیتی و دفاعی سیاست > دولت سیاست > رهبری سیاست > سایر سیاست > سیاست خارجی سیاست > مجلس سیاسی > دولت سیاسی > سیاست داخلی سیاسی > مجلس عکس > خبری عکس > دریافتی فرهنگی و هنری > ادبیات و کتاب فرهنگی و هنری > تجسمی و موسیقی فرهنگی و هنری > دین و اندیشه فرهنگی و هنری > رسانه فرهنگی و هنری > سینما و تئاتر فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه فرهنگی و هنری > فرهنگ عمومی فرهنگی و هنری > گردشگری و میراث فیلم > سیاست ویدئو > خبر ویدئو > گزارش