• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
1

برنامه‌های تلویزیون به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س)

 • کد خبر : 72658
 • ۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۶:۳۳

جمعه / ۲۴ آذر ۱۴۰۲ / ۱۰:۴۷ دسته‌بندی: رسانه کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۲۴۱۷۳۲۰ خبرنگار : ۷۱۴۰۴ چاپ شبکه‌های تلویزیونی به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) حسینیه‌ای برپا می‌کنند که می‌توان از جمله آنها به ساختارهای مداحی، سخنرانی، ارتباط زنده با اماکن مقدس و … اشاره کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، شبکه‌های سیما در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برنامه‌های مختلفی از روضه خانگی و حسینیه تلویزیونی تا آیتم‌های ویژه مداحی و سخنرانی و مستندها و فیلم‌های مرتبط تدارک دیده‌اند که به شرح زیر هستند:
شبکه یک
ویژه برنامه «توحیدخانه» به مناسبت ایام سوگواری فاطمیه از پنجشنبه، ۲۳ آذر شروع شده و تا دوشنبه، ۲۷ آذر هر شب ساعت ۱۹ به صورت زنده از حرم امام رضا(ع) روی آنتن است. این برنامه یکشنبه، ۲۶ آذرماه در دو بخش علاوه بر ساعت ذکر شده، ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه نیز از مشهد مقدس روی آنتن خواهد رفت.
فرهیختگان علمی از جمله فائزه عظیم‌زاده اردبیلی، زهرا روح اللهی امیری، حاج عبدالباقی مهمان این برنامه خواهند بود.
«توحیدخانه» به تهیه‌کنندگی سیدمحمد صفدری در گروه معارف اسلامی‌شبکه یک سیما تولید شده است.
پخش..

 • جمعه / ۲۴ آذر ۱۴۰۲ / ۱۰:۴۷
 • دسته‌بندی: رسانه
 • کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۲۴۱۷۳۲۰
 • خبرنگار : ۷۱۴۰۴
 • چاپ

شبکه‌های تلویزیونی به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) حسینیه‌ای برپا می‌کنند که می‌توان از جمله آنها به ساختارهای مداحی، سخنرانی، ارتباط زنده با اماکن مقدس و … اشاره کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، شبکه‌های سیما در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برنامه‌های مختلفی از روضه خانگی و حسینیه تلویزیونی تا آیتم‌های ویژه مداحی و سخنرانی و مستندها و فیلم‌های مرتبط تدارک دیده‌اند که به شرح زیر هستند:

شبکه یک

ویژه برنامه «توحیدخانه» به مناسبت ایام سوگواری فاطمیه از پنجشنبه، ۲۳ آذر شروع شده و تا دوشنبه، ۲۷ آذر هر شب ساعت ۱۹ به صورت زنده از حرم امام رضا(ع) روی آنتن است. این برنامه یکشنبه، ۲۶ آذرماه در دو بخش علاوه بر ساعت ذکر شده، ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه نیز از مشهد مقدس روی آنتن خواهد رفت.

فرهیختگان علمی از جمله فائزه عظیم‌زاده اردبیلی، زهرا روح اللهی امیری، حاج عبدالباقی مهمان این برنامه خواهند بود.

«توحیدخانه» به تهیه‌کنندگی سیدمحمد صفدری در گروه معارف اسلامی‌شبکه یک سیما تولید شده است.

پخش ویژه برنامه «حسینیه ایران» هم از پنجشنبه، ۲۳ آذر آغاز شده و تا دوشنبه، ۲۷ آذر از حسینیه امام خمینی (ره) ادامه دارد.این برنامه با سخنرانی مذهبی با حضور مداحان اهل‌بیت ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه روی آنتن می رود. این برنامه روز یکشنبه، ۲۶ آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان ظهر با تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام به صورت زنده روی آنتن شبکه یک خواهد رفت.

پخش ویژه برنامه «رخ مادر» نیز از پنجشنبه شروع شده و تا چهارشنبه، ۲۹ آذر بعد از اذان مغرب از آنتن شبکه یک سیما ادامه دارد.

این برنامه که راوی قصه‌های مادران شهیدان است به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی در گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک تولید شده است.

ویژه برنامه «روضه خانگی» از شهر کاشان و منزل مادر شهیدان با نام بار فروش که تنها خانواده چهار شهید کاشان هستند یکشنبه، ۲۶ آذرماه ساعت ۲۰ پخش خواهد شد. «روضه خانگی» به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) با مداحی مداح اهل‌بیت محمد خداترس و سخنرانی حجت‌الاسلام مجتبی حسن‌زاده در منزل شهدای بارفروش برگزار می‌شود.

«روضه خانگی» به تهیه‌کنندگی یونس قاسمی در گروه معارف اسلامی‌شبکه یک سیما تهیه و تولید شده است.

شبکه دو

به مناسبت ایام فاطمیه دوم برنامه‌های «سخنرانی مذهبی»، «سخنرانی استاد انصاریان»، «مضطر»، «از مامان بگو»، «علامت»، «مداحی» و «پگاه عاشقی» از این شبکه پخش می‌شود.

«سخنرانی مذهبی» با سخنان حجج الاسلام پناهیان، تراشیون و حاج علی‌اکبری از پنجشنبه، ۲۳ آذر شروع شده و تا دوشنبه، ۲۷ آذر حوالی ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه صبح ادامه دارد. سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان از حرم مطهر رضوی با موضوع مسئولیت‌پذیری حضرت زهرا(س) در جامعه خواهد بود. حجت‌الاسلام تراشیون از حرم مطهر حضرت معصومه(س) اشاره‌ای به الگوگیری جوانان و بانوان از حضرت زهرا(س) در زندگی خانوادگی خواهد داشت و حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری نیز از حرم مطهر رضوی پیرامون الگوپذیری از حضرت زهرا(س) در زندگی فردی و اجتماعی مطالب جذابی را عنوان می‌کند.

در آستانه شهادت بانوی دو عالم «سخنرانی استاد انصاریان» از پنجشنبه تا دوشنبه حوالی ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه با موضوع شخصیت حضرت زهرا(س) و خصوصیات انسان کامل در جامعه اسلامی و سیره عملی و رفتاری دخت نبی‌اکرم(ص) در طول زندگی پربارشان پخش می‌شود.

برنامه مستند «مضطر» با نگاهی به نقاشی جدید حسن روح‌الأمین به نام مضطر که از ۱۶ تا ۱۸ آذر در هیأت رأیةالعباس چیذر با حضور جمعی از عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) رونمایی شده بود، از جمعه، ۲۴ آذر تا یکشنبه، ۲۶ آذر ساعت ۱۸ و ۲۳ از شبکه دو پخش می‌شود. در این برنامه حاج محمود کریمی‌ با حسن روح‌الأمین درخصوص طراحی تابلو و حس و حال آن به گفت‌وگو می‌نشینند و در بخشی از برنامه به سخنان حاج آقا سازگار، آیت‌الله میرباقری، ابراهیم حاتمی‌کیا، یوسفعلی میرشکاک، محمدعلی رجبی دوانی، سید محمود رضوی پیرامون این اثر پرداخته می‌شود.

همچنین «از مامان بگو» با موضوع مادری، مادرانگی و توسل به حضرت فاطمه زهرا(س) سعی دارد روایتگر بخشی از خاطرات مهمانان برنامه باشد که توانسته‌اند با توسل به بانوی دو عالم به حاجات و نیت‌های خود دست یابند. این برنامه با اجرای زهرا شوقی از پنجشنبه، ۲۳ آذر تا دوشنبه، ۲۷ آذر به صورت زنده حوالی ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

فصل ششم برنامه «علامت» نیز به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) از حرم حضرت معصومه(س) با عنوان «صدای خدا» در پنج قسمت به موضوعاتی همچون «همیشه مظلوم»، «صدای خدا برای زن»، «حجاب مردم سالار»، «تقلب در انقلاب محمد(ص)» و «جاهلیت مدرن مقابل انقلاب اسلامی» می‌پردازد. در این برنامه حجت‌الاسلام قنبریان به سوالات دانشجویان پیرامون مباحث مختلفی همچون دخترکشی در دوران جاهلیت، الگوپذیری از حضرت فاطمه زهرا(س) در زمینه حضور اجتماعی و تکالیف محوله، تاریخ شفاهی حجاب بعد از انقلاب با استاندارد جامعه نبوی و… پاسخ می دهد.

پخش این برنامه از پنجشنبه آغاز شده و تا دوشنبه، ۲۷ آذر حوالی ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه ادامه دارد. بازپخش این برنامه نیز روز بعد ساعات ۴ و ۱۰ دقیقه بامداد و ۱۳ و ۴۵ دقیقه است.

همچنین برنامه «مداحی» با نوای حاج محمود کریمی از پنجشنبه تا دوشنبه ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

طی این پنج شب در فواصل برنامه‌ها، مداحی‌های کوتاه با نوای حاج منصور ارضی، حاج محمود کریمی، سیدمجید بنی فاطمه، حاج محمدرضا طاهری، حاج مهدی سلحشور، سیدمحمود علوی، سیدرضا نریمانی و حسین طاهری پخش می‌شود.

برنامه «پگاه عاشقی» نیز با اجرای رسالت بوذری میزبان عزاداران بانوی دوعالم در میدان نبوت محله نارمک خواهد بود تا به پخش و پوشش مستقیم تجمع امت بهشتی در این مراسم عزاداری بپردازد. در این برنامه که یکشنبه، ۲۶ آذر ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه به مدت ۹۰ دقیقه پخش می‌شود، حاج محمود کریمی و سیدمحمود علوی به نوحه‌سرایی و مداحی خواهند پرداخت.

شبکه سه

ویژه برنامه «در آستان خورشید» به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) به صورت زنده از پنجشنبه به مدت چهار شب حوالی ساعت ۱۹ به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

ویژه برنامه «در آستان خورشید» به صورت زنده در روزهای پنجشنبه و جمعه، ۲۳ و ۲۴ آذر حوالی ساعت ۱۹‌و۳۰ دقیقه، شنبه، ۲۵ آذر حوالی ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه و یکشنبه، ۲۶ آذر حوالی ساعت ۱۹ به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

این برنامه با اجرای میثم آقابیکی و حضور راویان دفاع مقدس: حاج حسین کاجی و حاج علیرضا دلبریان به صورت ارتباط زنده از اروند – یادمان شهدای والفجر ۸ از شبکه سه سیما پخش می شود.

شبکه تهران

برنامه زنده «سدره» به تهیه‌کنندگی و با اجرای مهیار عبداللهی از پنج شنبه تا یکشنبه، ۲۳ تا ۲۶ آذرماه هر شب از کربلای معلی و حرم مطهر امام حسین(ع) ساعت ۲۲ به مدت ۴۵ دقیقه پخش می‌شود.

ویژه برنامه زنده «باب‌القبله» در گروه اجتماعی شبکه تهران تدارک دیده شده است که از بامداد جمعه، ۲۴ آذرماه تا دوشنبه، ۲۷ آذرماه ساعت ۲۴ روانه آنتن می‌شود. این برنامه گفتگومحور دارای بخش‌هایی همچون مداحی، کارشناس مذهبی و گفت‌وگو با مهمان ویژه است. «جایگاه زن در خانواده» محور گفت‌وگوی این ویژه‌برنامه است.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی حسین فرزندی و با اجرای مصطفی امامی‌ به مدت چهار شب به روی آنتن می‌رود.

همچنین گزارشی از مراسم فاطمیه بیت رهبری از روز امروز جمعه تا دوشنبه حوالی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه از این شبکه پخش می‌شود.

برنامه «قرار» فردا شنبه ساعت ۱۹ و یکشنبه از ۱۰ صبح تا اذان ظهر روی آنتن می‌رود. این برنامه به پوشش تصویری زنده و مستقیم وداع با پیکر ۲۸۰ شهید دفاع مقدس در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) می‌پردازد که از باغ موزه دفاع مقدس با مداحی عبدالرضا هلالی از شبکه تهران پخش می شود.

مراسم وداع با این شهدای گمنام در تمام استان‌ها به ویژه مراکز استان‌ها برگزار و طی آن ۱۱۰ شهید در تهران و ۱۷۰ شهید در ۳۰ استان تشییع خواهند شد.

فیلم سینمایی «مادر مادر» به کارگردانی محسن ربیعی یکشنبه، ۲۶ آذر مصادف با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) حوالی ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه از شبکه تهران پخش می‌شود. در این فیلم ثریا قاسمی، حدیث فولادوند، بهزاد رحیم‌خانی و فخرالدین صدیق شریف ایفای نقش می‌کنند.

داستان این سینمایی درباره مادری سالخورده است که فرزندانش او را رها کرده و به واسطه اخلاق تندی که پیدا کرده، هیچ پرستاری هم او را تحمل نمی‌کند تا اینکه بانویی رئوف و مهربان مراقبت از او را به عهده می‌گیرد و … .

۴ قسمت از سریال «قصه‌های تبیان» هم از شنبه تا دوشنبه هر شب حوالی ساعت ۲۳ پخش می‌شود و دو قسمت این سریال نیز روز شنبه در ساعت‌های ۲۰ و ۲۳ از شبکه تهران به روی آنتن می رود.

شبکه قرآن

پخش «حسینیه نوگلان فاطمی» کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه قرآن و معارف سیما همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سه شنبه، ۲۱ آذر آغاز شده و تا روز دوشنبه، ۲۷ آذر ساعت ۱۰ صبح ادامه دارد.

کارگردان هنری این کار نمایشی علی فرحناک، کارگردان تلویزیونی آن وحید درخشش‌فر و تهیه‌کنندگی آن برعهده حجت‌الاسلام عبدالله رضایی بوده و تصویربرداری آن در خانه تاریخی زند انجام شده است.

شبکه سلامت

شبکه سلامت شنبه ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ ظهر ویژه برنامه «یا شافی» را زنده از حرم حضرت معصومه(س) روی آنتن می‌برد. همچنین شنبه و یکشنبه ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه برنامه‌ای به نام «تکیه ناشنوایان» که مداحی همراه با رابط ناشنوایان است پخش خواهد شد.

چند ویژه برنامه دیگر نیز تحت عناوین «ضربان»، «مادر کودک»، «حال خوب» و «مثبت سلامت» هم با توجه به شهادت حضرت زهرا(س) تدارک دیده‌ شده اند.

شبکه مستند

شبکه مستند در ایام شهادت حضرت زهرا از روز شنبه تا دوشنبه، ۲۵ تا ۲۷ آذرماه مجموعه مستندهای مختلفی را تدارک دیده است. از شنبه تا دوشنبه ساعت ۱۹ مجموعه مستند «چشم به راه» به تهیه‌کنندگی حسین همایونفر روی آنتن می‌رود. این مستند روایتی از چشم انتظاری مادران شهدای گمنام را پخش خواهد کرد.

همچنین شنبه، ۲۵ آذر در شب شهادت حضرت زهرا (س) مستند «خانه‌های نورانی» به تهیه‌کنندگی محمد امین نوروزی و کارگردانی جمشید ابرازی بخش داستانی رجبعلی خیاط را ساعت ۲۲ پخش می‌کند و تکرار آن ساعت ۱۵ روز بعد روی آنتن می‌رود.

مستند دیگری که برای فردا، شنبه تدارک دیده شده «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی است که ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح پخش خواهد شد.

شبکه جام‌جم

برنامه ترکیبی «آن‌سوی داستان» به مدت ۵۵ دقیقه با معرفی کتاب «دختری کنار شط» در این ایام پخش خواهد شد. در این برنامه شخصیت تنها زن سردار که با فعالیت های شاخص و تاثیرگذار خود در دوران دفاع مقدس به شهادت می‌رسد، بررسی خواهد شد.

ویژه برنامه‌ «رواق» که در مناسبت‌های مختلف مذهبی پخش می‌شود از دیگر برنامه‌هایی است که به مدت ۴۵ دقیقه، در روز یکشنبه به بررسی ابعاد وجودی حضرت زهرا(س) خواهد پرداخت.

از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای پخش در ایام فاطمیه برنامه ترکیبی «کوچه» است که در ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای درباره فضایل حضرت فاطمه(س) از این شبکه پخش خواهد شد.

همچنین معرفی حضرت فاطمه (س) از زبان اساتید دانشگاه و کارشناس علوم معارف اسلامی در قالب برنامه‌ای با نام «نقش والا» (یاس واره) به مدت ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

مستند «عطر یاس» نیز به مدت ۳۰ دقیقه در خصوص پیوند ورزش پهلوانی با ائمه اطهار برای پخش در این ایام درنظر گرفته شده است.

«برار انسیه» به مدت ۴۵ دقیقه و «رخ مادر» به مدت ۲۰ دقیقه دو برنامه مستندی‌ هستند که زندگی انسان‌های مومن و مادران شهدا را روایت خواهند کرد.

فیلم‌های سینمایی «مسافر بهشت»، «بار دیگر باران»، انیمیشن «طاهر و نویسنده» و همچنین ۳۰۰ دقیقه برنامه ترکیبی اعم از کلیپ و میان برنامه‌های مربوط به ایام فاطمیه (س) از دیگر برنامه‌ریزی‌های شبکه برای پخش در این ایام خواهد بود.

به گزارش ایسنا، واحد امور مخاطبان نیز در راستای تعامل با بینندگان خارج از کشور تعداد فراوانی میان برنامه پنج دقیقه‌ای از تسلیت و مراسم عزاداری هموطنان خارج از کشور و همچنین گزارش‌هایی از شهروند خبرنگاران در سراسر دنیا جهت پخش ارسال خواهد کرد.

انتهای پیام

 • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • – ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • – نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
لینک کوتاه : https://hoteljar.ir/?p=72658

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نماد

نماد


برچسب ها
اجتماعی > حقوقی و قضایی استان ها > آذربایجان شرقی استان ها > اصفهان استانها > تهران استانها > خراسان جنوبی استان ها > خراسان رضوی استان ها > خراسان شمالی استان ها > خوزستان استانها > خوزستان استان ها > زنجان استان ها > سمنان استانها > سمنان استان ها > فارس استان ها > قم استان ها > لرستان استان ها > مازندران استان ها > مرکزی استان ها > همدان استان ها > کردستان استان ها > کرمان استان ها > گلستان استان ها > گیلان سیاست > احزاب و تشکلها سیاست > امنیتی و دفاعی سیاست > دولت سیاست > رهبری سیاست > سایر سیاست > سیاست خارجی سیاست > مجلس سیاسی > دولت سیاسی > سیاست داخلی سیاسی > مجلس عکس > خبری عکس > دریافتی فرهنگی و هنری > ادبیات و کتاب فرهنگی و هنری > تجسمی و موسیقی فرهنگی و هنری > دین و اندیشه فرهنگی و هنری > رسانه فرهنگی و هنری > سینما و تئاتر فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه فرهنگی و هنری > فرهنگ عمومی فرهنگی و هنری > گردشگری و میراث فیلم > سیاست ویدئو > خبر ویدئو > گزارش