• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
 • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
6

از اعلام نام پرمخاطب‌ترین فیلم جشنواره حقیقت در روز دوم تا چند خبر دیگر

 • کد خبر : 75586
 • ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۷:۵۶

چهارشنبه / ۲۹ آذر ۱۴۰۲ / ۰۹:۳۹ دسته‌بندی: سینما و تئاتر کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۲۹۲۰۴۷۰ خبرنگار : ۷۱۲۱۹ چاپ با اعلام نام مستند «قوی دل» به عنوان پرمخاطب ترین فیلم روز دوم جشنواره حقیقت، برنامه های روز سوم این رویداد هم اعلام شد.
مستند «قوی دل» به تهیه‌کنندگی سعید الهی پرمخاطب ترین مستند دومین روز از جشنواره هفدهم «سینماحقیقت» شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، چمستند «قوی‌دل» به کارگردانی علی فراهانی صدر پرمخاطب‌ترین مستند روز ۲۸ آذرماه در هفدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
این مستند به دلیل حضور پرشمار مخاطبان در روز سوم جشنواره «سینماحقیقت» در سالن ۴ پردیس سینمایی چارسو از ساعت ۱۱ تا ۱۳ اکران ویژه‌ خواهد داشت.
این مستند نگاهی متفاوت به پرونده خون‌های آلوده در ایران دارد و دوربین جستجوگر کارگردان به ابعاد تازه‌ای از این موضوع دست پیدا کرده است.

#بزرگداشت اصغر بختیاری/ اکران ۴۹ مستند و برگزاری ۳ کارگاه
در سومین روز از هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۴۹ مستند اکران می‌شود و ۳ کارگاه برگزار می‌شود.
امروز چهارش..

 • چهارشنبه / ۲۹ آذر ۱۴۰۲ / ۰۹:۳۹
 • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
 • کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۲۹۲۰۴۷۰
 • خبرنگار : ۷۱۲۱۹
 • چاپ

با اعلام نام مستند «قوی دل» به عنوان پرمخاطب ترین فیلم روز دوم جشنواره حقیقت، برنامه های روز سوم این رویداد هم اعلام شد.

مستند «قوی دل» به تهیه‌کنندگی سعید الهی پرمخاطب ترین مستند دومین روز از جشنواره هفدهم «سینماحقیقت» شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، چمستند «قوی‌دل» به کارگردانی علی فراهانی صدر پرمخاطب‌ترین مستند روز ۲۸ آذرماه در هفدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
این مستند به دلیل حضور پرشمار مخاطبان در روز سوم جشنواره «سینماحقیقت» در سالن ۴ پردیس سینمایی چارسو از ساعت ۱۱ تا ۱۳ اکران ویژه‌ خواهد داشت.
این مستند نگاهی متفاوت به پرونده خون‌های آلوده در ایران دارد و دوربین جستجوگر کارگردان به ابعاد تازه‌ای از این موضوع دست پیدا کرده است.

#بزرگداشت اصغر بختیاری/ اکران ۴۹ مستند و برگزاری ۳ کارگاه

در سومین روز از هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۴۹ مستند اکران می‌شود و ۳ کارگاه برگزار می‌شود.

امروز چهارشنبه ۲۹ آذرماه در سالن‌های مختلف پردیس سینمایی چارسو و سالن سینماتوگراف موزه سینما از ساعت ۱۱ صبح اکران فیلم‌ها آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ اکران‌ها ادامه دارد.

سالن ۱ پردیس چارسو

مستند بلند «عراق چگونه اراک شد» به کارگردانی سعید شاه‌حسینی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ نمایش داده می‌شود. از ساعت ۱۵ تا ۱۷ هم مستند بلند «آوار» به کارگردانی عبدالخالق طاهری در بخش مسابقه ملی اکران خواهد شد. مستند بلند «آخرین کوسه نهنگ» به کارگردانی رامتین بالف در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ نمایش داده می‌شود. در این سالن مستند بلند «احمد» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی در بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و «پدگر» به کارگردانی محمدرضا خوش فرمان از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل اکران می‌شوند.

سالن ۲ پردیس چارسو

سالن ۲ پردیس سینمایی چارسو در روز چهارشنبه ۲۹ آذر میزبان ۱۱ فیلم خواهد بود. مستند ‌بلند «در رکاب حضرت عشق» اثر اوویدیو سالازار محصول آمریکا در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۳، مستند بلند «برای دیدن پلنگ برفی» اثر آنا گانشینا محصول روسیه و مستند کوتاه «متحدین خوش آمدید» اثر شکیب اسرار و تولین ترنت محصول آمریکا در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۳ تا ۱۵، «یک آتشفشان مسکونی» اثر دیوید پانتالئون و خوزه ویکتور فوئنتس محصول اسپانیا در بخش نمایش‌های ویژه و مستند نیمه‌بلند «تجارت به روش همیشگی» اثر چیندوم ایرگبو محصول نیجریه در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۵ تا ۱۷، مستند «تجلیل یک دختر از پدرش: سلیمان سیه» اثر فتو سیسه محصول کشور مالی در بخش پرتره و مستند کوتاه «خانه موقت» اثر کامیل بمبنیستا محصول لهستان در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰، مستند «در شهر ما جایی برای شما نیست» اثر نیکولای استفانوف محصول بلغارستان در بخش نمایش‌های ویژه و مستند کوتاه «حقوق از دست رفته» اثر محمد مصلی محصول لیبی در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و مستند «کسوف» اثر ناتاشا اوربان محصول مشترک نروژ و صربستان در بخش نمایش‌های ویژه و مستند کوتاه «با آغاز جنگ ۲۰۰۸ در نوار غزه» اثر محمدحسین مجد محصول فلسطین در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ اکران خواهد شد.

سالن ۳ پردیس چارسو

مستند بلند «زیبا، لذیذ، مبتذل» به کارگردانی امیررضا جوادی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵، مستند بلند «ددرس» به کارگردانی مشترک صادق داوری‌فر و نفیسه ظهیری ثانی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۵ تا ۱۷، مستند بلند «تکثیر در اسارت» به کارگردانی مهدی ایمانی شهمیری در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰، مستند بلند «پرونده تمرد من» به کارگردانی مسعود دهنوی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و مستند بلند «راز عیسی» به کارگردانی آبتین شمیلی در بخش مسابقه ملی در سالن ۳ پردیس چارسو اکران خواهند شد.

سالن ۴ پردیس چارسو

سالن ۴ پردیس چارسو در سومین روز جشنواره از ساعت ۲۰ تا ۲۲ میزبان اکران مستند «جاده سامونی» ساخته استفانو ساوونا محصول سال ۲۰۱۸ ایتالیا و فرانسه خواهد بود. مستند «در گرو عشق» به کارگردانی مینا قاسمی زواره هم در بخش نمایش‌های ویژه از ساعت ۲۲ تا ۲۴ اکران می‌شود.

همچنین کارگاه «فرآیند ساخت مستند کوتاه» لقمان خالدی از ساعت ۱۰ تا ۱۲، کارگاه «روایت مستند» شهید العلم از ساعت ۱۳ تا ۱۵ و کارگاه «سمینار کارگاهی: تک نگاری در سینمای مستند» فرهاد ورهرام، ساعت ۱۵ تا ۱۷ در این سالن برگزار خواهد شد.

از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن ۴ پردیس چارسو آیین بزرگداشت اصغر بختیاری با حضور همکاران و خانواده این مستندساز سینمای ایران برگزار خواهد شد.

سالن ۵ چارسو

مستندهای نیمه‌بلند «مهدکودک» به کارگردانی حانیه یوسفیان و «همنوایی عاشقانه» به کارگردانی آذر مهرابی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ نمایش داده می‌شود. مستندهای «آخرین زنگی زمانه» به کارگردانی مهرداد خاکی و «پلی که نیست» به کارگردانی محمدرضا حاج محمد حسینی در بخش جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۵ تا ۱۷ اکران خواهد شد. در سالن ۵ چارسو همچنین مستند «تفنگداران جنوب» به کارگردانی علی بلند نظر در بخش جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ اکران می‌شود. سه مستند کوتاه «محمد قاضی به روایت گوستاو دوره» به کارگردانی حنیف شهپر راد، «گیریشمن» به کارگردانی پژمان مظاهری‌پور و «دختر کوه نور» به کارگردانی جابر بادیاد در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ اکران می‌شود. دو مستند نیمه‌بلند «جمال الدین» به کارگردانی مشترک امیر روئینی و علی کوشا و «می ۱۹۶۸» به کارگردانی احسان امی هم در بخش مسابقه ملی از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ اکران می‌شود.

سالن ۶ چارسو

در این سالن دو مستند کوتاه «ترانه‌های رود» به کارگردانی مهدی رخشانی و «سال‌های سرخ» به کارگردانی میلاد محمدی «سگ خور» به کارگردانی مشترک فتح‌الله امیری و نیما عسگری در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ به نمایش در می‌آیند. همچنین از ساعت ۱۵ تا ۱۷ مستندهای کوتاه «آخرین خداحافظی» به کارگردانی احسان صبوری، «تیمو» به کارگردانی رضوان بوستانی و «هزار و یک شب بلدیه» به کارگردانی احمد صراف یزد در بخش مسابقه ملی اکران خواهد شد. مستندهای نیمه‌بلند «جویندگان» به کارگردانی مجید فتحی و «آقای خاص» به کارگردانی سجاد ترابی هم از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در بخش مسابقه ملی اکران می‌شود. مستندهای «داستان بارانی» به کارگردانی حسین نژادموسی و «برار انیسه» به کارگردانی سید صادق کاظمی در بخش جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و دو مستند نیمه‌بلند «من محمدحسن را دوست دارم» به کارگردانی سید محمد محمدی‌سرشت و «مقدس نما» به کارگردانی امیرعباس کنعانی هرندی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ اکران خواهد شد.

سالن سینماتوگراف موزه سینما

مستند بلند «پدگر» به کارگردانی محمدرضا خوش فرمان در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل از ساعت ۱۴ تا ۱۶، مستند «بی‌خوابی» اثر اسماعیل فیفی آنوبیل و نانا یا آنوبیل محصول انگلستان در بخش پرتره از ساعت ۱۶ تا ۱۸، مستند بلند «خانواده خلج» به کارگردانی مشترک مریم الهامیان و مصطفی حاجی قاسمی در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و مستند بلند «رزیدنت» به کارگردانی امیرمحمد کوچک‌زاده در بخش مسابقه ملی از ساعت ۲۰ تا ۲۲ اکران خواهد شد.

#بررسی ۱۹ مستند در رویداد «فیلم خبر»#

در سومین جلسه «فیلم خبر» امروز ۲۹ آذرماه در سومین روز از جشنواره «سینماحقیقت» ۱۹ مستند بررسی می‌شوند.

امروز۲۹ آذرماه همزمان با سومین روز از هفدهمین جشنواره فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، سومین جلسه «فیلم خبر» توسط محمد گبرلو به‌عنوان مجری و کارشناس برگزار می‌شود.
در سومین روز از این برنامه که از ساعت ۱۱ آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸:۳۰ ادامه دارد فیلم‌های زیر به ترتیب بررسی می‌شوند.
۱. «پدرگر» اثر محمدرضا خوش‌فرمان از بخش بلند مسابقه ملی
۲. «بازگشت لوگا» اثر محسن شیرزایی از بخش کوتاه مسابقه ملی
۳. «قوی‌دل» اثر علی فراهانی صدر از بخش بلند مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی
۴. «خانواده خلج» اثر مریم الهامیان و مصطفی حاجی‌قاسمی از بخش بلند مسابقه ملی
۵. «پرونده تمرد من» اثر مسعود دهنوی از بخش بلند مسابقه ملی
۶. «مهد کودک» اثر حانیه یوسفیان از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۷. «هم‌نوایی عاشقانه» اثر آذر مهرابی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۸. «چه کسی پنیر من را جابه‌جا کرد» اثر عزت‌الله پروازه از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۹. «دنده چپ» اثر امیرمحمد احمدی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۱۰. «هفت سال اینجا» اثر سید مصطفی سیدالحسینی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۱۱. «اندوه جنگل» اثر مریم رزاقی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۱۲. «جمال‌الدین» اثر امیر روئینی و علی کوشا از بخش نیمه بلند مسابقه ملی
۱۳. «حبیب‌الله» اثر عدنان زندی از بخش کوتاه مسابقه ملی
۱۴. «کر کوهستان» اثر امیرحسین اسیوند چمعانی از بخش کوتاه مسابقه ملی
۱۵. «بی قرار» اثر محمدعلی فارسی از بخش بلند مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی
۱۶. «فرشته‌ها» اثر مهدی زمانپور کیاسری از بخش کوتاه مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی
۱۷. «ناخدا» اثر علی ارکیان از بخش کوتاه مسابقه ملی
۱۸. «تفنگداران جنوب» اثر علی بلندنظر از جایزه شهید آوینی
۱۹. «سر به هوا» اثر سید مسعود امامی از جایزه شهید آوینی

#نمایش مستند «محمد قاضی به روایت گوستاو دوره»#

این مستند به کارگردانی حنیف شهپرراد و تهیه کنندگی محمد سعید وزیری، چهارشنبه بیست و نهم آذر ساعت۱۹:۳۰ در سالن شماره ۵ و جمعه اول دی ماه ساعت ۱۵:۰۰ در سالن ۶ پردیس سینمایی چارسو، در هفدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت پخش می شود.

محمد قاضی؛ مترجم و نویسنده برجسته کرد و مترجم آثاری چون «دن کیشوت»، «زوربای یونانی» و «شازده کوچولو» به زبان فارسی است. وی با ترجمه دوره کامل «دن کیشوت» اثر «سروانتس» در سال‌های ۱۳۳۶ تا ۱۳۳۷ شمسی جایزه بهترین ترجمه سال را از دانشگاه تهران دریافت کرد.

از اعلام نام پرمخاطب ترین فیلم جشنواره حقیقت در روز دوم تا چند خبر دیگر

او پس از بازنشستگی به فعالیت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداخت که حاصل این دوره ترجمه کتاب‌های «باخانمان» از هکتور مالو، «ماجراجوی جوان» از ژاک ژروند و «زوربای یونانی» از نیکوس کازانتزاکیس است.

حنیف شهپرراد درباره این مستند گفت: فیلم محمد قاضی در ادامه پرتره‌های مفاخر فرهنگی و ادبی ایران در مجموعه «چونان سرو »ساخته شده است که به زودی از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

او اضافه کرد: ایده محوری این فیلم، اجرای بخش‌هایی از زندگی نامه خودنوشت محمد قاضی داخل چاپ‌های «دن‌کیشوتِ گوستاو دوره» از هنرمندان قرن نوزدهم است.

کارگردان مستند «محمد قاضی» تصریح کرد: اشتراک «قاضی» و «دوره» معرفیِ «دن‌کیشوت» به هنرمندانه ترین حالت به مخاطبان است.در حقیقت این فیلم با استفاده از برش‌هایی از زندگی نامه خود نوشت محمد قاضی و بخش هایی از ترجمه دن‌کیشوت روایت می‌شود.

شهپرراد در پایان گفت: تولید این مستند از دیماه ۱۴۰۱ در مشهد، تهران و مهاباد انجام شد و در این مسیر، استادان برجسته عرصه ترجمه از جمله عبدالله کوثری،علی خزاعی فر، خلیل فتاح قاضی و صلاح الدین خدیو ما را یاری کردند.

عوامل این فیلم مستند عبارتند از: پژوهش و کارگردان: حنیف شهپرراد، تهیه کننده:محمد سعید وزیری، مشاور هنری: مصطفی رزاق کریمی، گفتارمتن: وحید نفر ، فیلمبردار: علی زاهدی، تدوین :روح الله رضایی، دستیار کارگردان: فاطمه کلانتری و مشاور رسانه ای: صدرا صدوقی.

در این زمینه بخوانید:

محمد قاضی

#نمایش مستند «معشوق من کویر» #

این فیلم درباره پرویز کردوانی جغرافیدان و پدر کویر شناسی ایران است که سه شنبه ۲۸ آذرماه ساعت۱۹:۳۰ و جمعه اول دی ماه ساعت ۱۳:۰۰در هفدهمین جشنواره سینما حقیقت اکران می شود.

محسن عسکری زاده کارگردان این فیلم درباره محتوای این مستند گفت: مستند «معشوق من کویر»، قصه مردی است زاده کویر که تمام عمر و زمان خودش را وقف شناخت کویر و مسائل مربوط به آن کرده بود. مردی که کویر را معشوق خودش می‌دانست و از هر فرصتی برای دیدار با آن استفاده می‌کرد. مردی کویری که آب را گرامی می‌داشت، چرا که می‌دانست معشوقش کویر بدون آب نمی‌تواند نفس بکشد.
او اضافه کرد: فیلم مستند معشوق من کویر شرح حالی است از زندگی و دغدغه ی پروفسور پرویز کردوانی که همواره نگران از بین رفتن منابع آبی ایران بود.

از اعلام نام پرمخاطب ترین فیلم جشنواره حقیقت در روز دوم تا چند خبر دیگر

عسکری زاده اظهار کرد: این مستند یک قسمت از مجموعه ای بیست قسمتی ا به نام چنان سرو است که به سفارش شبکه مستند ساخته شده که درباره مفاخر فرهنگی ایران است. وقتی این فیلم به من پیشنهاد شد با کمال میل پذیرفتم. چرا که من هم اصالتا زاده کویر و شهر یزد هستم و همیشه این جمله پروفسور کردوانی که «یزدی ها قدردان آب هستند» را بخاطر داشتم. از اینرو با ساخت این مستند هم می‌توانستم به دغدغه خودم که آب بود و بسیار نزدیک به دغدغه ایشان بپردازم و هم ادای دینی کرده باشم به پروفسور کردوانی که همیشه ما یزدی ها را حافظ آب می‌دانست..
او تصریح کرد: مستند «معشوق من کویر» آگاهی بخش است و تمام تلاش ما در این فیلم بر آن است تا از آب و کمبود آب و مسائلی که به واسطه این بحران به وجود می‌آید بگوییم تا مردم با این بحران بیشتر آشنا شوند. چرا که بحران آب مسئله ای جدی در کشور ماست. بحران آب به قدری جدی است که حیات جمعی همه ما را تهدید می کند. وجود کم آبی و این مشکل بزرگ که ممکن است حتی باعث فرونشست بعضی از شهر ها شود نمیدانم چرا جدی گرفته نمی‌شود! چرا مسؤلین پا را از حرف فراتر نمی‌گذارند و کاری جدی برای این بحران انجام نمی‌دهند
عسکری زاده در پایان گفت: ما به سهم خودمان با ساخت این فیلم سعی کردیم با نگاهی به دغدغه دکتر کردوانی به این مسئله بپردازیم چرا که بدون آب، زندگی عملا میسر نیست و ما برای هرکاری نیاز به آب داریم. پس مخاطب، صرفا با یک کار بیوگرافی روبرو نیست بلکه به هنگام تماشای فیلم با مسئله اجتماعی مهمتری روبرو می‌شود که آن هم بحث کمبود آب و از بین رفتن منابع آبی است.
عوامل این فیلم مستند عبارتند از: تدوین، پژوهش و کارگردانی: محسن عسکری زاده، تهیه کننده: محمد سعید وزیری، مشاور هنری: مصطفی رزاق کریمی، نویسنده گفتارمتن: صادق دهقانی، دستیار کارگردان: پوریا محسنی، مدیرتولید: حسام زرنوشه،صدابردار: حامد عسکری زاده، فیلمبردار: محسن عسکری زاده ، علی شیخ علیشاهی و مشاور رسانه ای: صدرا صدوقی.
مستند «معشوق من کویر» جمعه اول دی ماه ساعت ۱۳:۰۰ در سالن شماره ۶ پردیس چارسو اکران می شود.

انتهای پیام

 • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • – ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • – نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
لینک کوتاه : https://hoteljar.ir/?p=75586

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نماد

نماد


برچسب ها
اجتماعی > حقوقی و قضایی استان ها > آذربایجان شرقی استان ها > اصفهان استانها > تهران استانها > خراسان جنوبی استان ها > خراسان رضوی استان ها > خراسان شمالی استان ها > خوزستان استانها > خوزستان استان ها > زنجان استان ها > سمنان استانها > سمنان استان ها > فارس استان ها > قم استان ها > لرستان استان ها > مازندران استان ها > مرکزی استان ها > همدان استان ها > کردستان استان ها > کرمان استان ها > گلستان استان ها > گیلان سیاست > احزاب و تشکلها سیاست > امنیتی و دفاعی سیاست > دولت سیاست > رهبری سیاست > سایر سیاست > سیاست خارجی سیاست > مجلس سیاسی > دولت سیاسی > سیاست داخلی سیاسی > مجلس عکس > خبری عکس > دریافتی فرهنگی و هنری > ادبیات و کتاب فرهنگی و هنری > تجسمی و موسیقی فرهنگی و هنری > دین و اندیشه فرهنگی و هنری > رسانه فرهنگی و هنری > سینما و تئاتر فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه فرهنگی و هنری > فرهنگ عمومی فرهنگی و هنری > گردشگری و میراث فیلم > سیاست ویدئو > خبر ویدئو > گزارش