عضو شورای شهر پنجم با تاکید بر اینکه گردشگری شهری می توان منبع درآمد پایدار برای شهرداری ها محسوب شود، گفت: یکی از زیرساخت های مهم در این زمینه ایجاد هتل های پرستاره است و بانک ها باید در این زمینه فعال شوند.
ایران 29 هتل 5 ستاره دارد که سهم پایتخت از این لیست نحیف فقط 5 هتل است ،این رقم وقتی قابل توجه است که بدانیم استانبول و دبی هر کدام به تنهایی دارای 100 هتل 5ستاره هستند ! این آمار مینیاتوری وقتی مهم جلوه می کند که قرار است اقتصاد آینده ایران نه بر اساس نفت که بر پایه گردشگری اداره شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران گفت: «تأیید طرح ساخت هتل ۵ستاره در محوطه ”قصر سنگی“ خیابان آفریقا، معروف به ”کاخ ثابت‌پاسال“، پس از بررسی در شورای فنی میراث‌فرهنگی استان، مشروط به حفظ ساختمان اصلی و آلاچیق و حوضخانه جنوبی امکان‌پذیر است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به كاهش ورود گردشگران عربی و افزایش اروپایی‌ها و آمریكایی‌ها در كشور از بهره‌برداری ۲۰ هتل جدید در سال جاری خبر داد.
معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: برخی از آثار تاریخی استان قابلیت تبدیل به مجموعه‌هایی مثل هتل، واحدهای اقامتی یا مجموعه‌های سنتی مثل سفره‌خانه را دارند که ارگ "محمدحسین خان نارویی" از جمله آنها است.
لیونل مسی هتلی 4 ستاره در شهر بارسلونا خریداری کرده است.این هتل، هتلی 4 ستاره با 77 اتاق است که در نزدیکی ساحل قرار دارد و ...
به گزارش نیویورک تایمز، سازمان ترامپ خواستار زنجیره جدیدی از بازار «ایده آمریکایی» شد و بیان کرد که با راه اندازی سه هتل در می سی سی پی شروع به کار می کند. در یک مهمانی در برج منهتن، جونیور دونالد ترامپ اظهار کرد ما بسیاری از مکان ها و شهر ها را دیده ایم و بسیاری از داستان ها را شنیده ایم.
رییس اتحادیه هتلداران اصفهان گفت: اقامت زنان تنها و مجرد در هتل‌ها و مهمانسراها هیچ منع قانونی ندارد. این درحالی است که برخی اقامتگاه‌ها همچنان از پذیرش مسافران زن که تنها مراجعه می‌کنند، خودداری کرده و آن‌ها را به اداره اماکن ارجاع می‌دهند.
براساس گزارش ها هتل بین المللی دونالد ترامپ بیش از ۲۷۰ هزار دلار از سوی یک شرکت لابی گر مرتبط با عربستان در ضمن تلاش های این کشور برای وقف کردن قوانین مبارزه با تروریسم آمریکا پول گرفته است.
hoteljar
صفحه  از ۹۹