در آستانه برگزاری جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان
بیانیه پایگاه خبری هتل‌جار در خصوص انتخاب رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی
پایگاه خبری هتل‌جار در طول مدت یک سال فعالیت، تمام ‌توان خود را جهت اعتلای صنعت هتلداری بکار بسته و در این راستا تعامل بسیار خوبی را با هتل‌ها، مراکز علمی هتلداری کشور، جامعه هتلداران، اتحادیه‌ها، انجمن‌ها، استاتید، دانشجویان و همچنین مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کل کشور، برقرار نموده است.

برخی از این بزرگواران در جهت اعتلای نقش رسانه‌ای و شفافیت فضای هتلداری کشور، همکاری شایانی داشته و با رفتار حرفه‌ای خود زمینه توسعه هرچه بیشتر را فراهم نمود و برخی دیگر از کنار این پایگاه تخصصی سهواً و یا عمداً گذشتند.

خدا را شاکریم که اکنون بزرگ‌ترین پایگاه اطلاع‌رسانی هتلداری ایران را تقدیم صنعت هتلداری کشور کرده‌ایم.

خبرنگاران فعال، جوان و با انگیزه این پایگاه همگی از دانشجویان و افراد بسیار مجرب صنعت هتلداری ایران بوده که در سختی‌ها و کمبودها تلاش فراوانی نموده‌اند.

گرچه از عیب بری نبوده‌ایم و نتوانسته‌ایم تمامی آن چیزی باشیم که آرزو داشیم ولیکن خوشحالیم که علی‌رغم بدعهدی‌ها، بداخلاقی‌ها و گاها تهدیدات به عمر خویش ادامه داده و اکنون سراپا در خدمت صنعت هتلداری این مرز و بوم هستیم.

در بحث جایگزینی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که هتل‌جار از پیشگامان طرح این موضوع بوده است، برخی از افراد این پایگاه را وابسته به تشکلی خاص دانسته که این موضوع را شدیداً تکذیب می‌کنیم، گر چه منطق حکم می‌کند که به ‌عنوان رسانه تخصصی هتلداری کشور توقع داشته باشیم که برای یک‌بار هم شده شخصی از جامعه هتلداری که تجارب ارزنده‌ای در صنعت گردشگری دارد مدیریت این سازمان را به عهده بگیرد.

اغراق نیست اگر بگوییم که اقدامات و مدیریت شایسته "سلطانی‌فر" در طول تاریخ بعد از انقلاب بی‌نظیر و یا حداقل کم‌نظیر بوده است. 

انتخاب شایسته معاونان از جمله "رحمانی‌موحد" به‌ عنوان معاون گردشگری ازجمله حرکت‌های صحیحی بود که درخور توجه و تقدیر است؛ دیپلمات سابق در نقش معاون گردشگری از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و چالش بین این معاونت و جامعه هتلداران باعث شفافیت و برکات بسیاری گردید که در جای خود مورد احترام است.

عملیاتی بودن، حضور دائمی در جلسات و نشست‌ها فارغ از ایده‌پردازی‌ها و رؤیاپردازی‌های تخیلی و اجتناب از سخنان کذب از خصیصه‌های مهم ایشان است که باید به اجرا گذاشته‌شده و همگی برای آن ارزش قائل شوند.


اگر چه اعتقاد داریم که جانشین احتمالی با توجه به اقدامات شایسته دکتر "مسعود سلطانی‌فر"، راه سختی در پیش خواهد داشت ولی امیدوارم که بتوانیم هم‌جهت با اهداف عالیه سازمان در جهت اعتلای صنعت گردشگری ایران گام مهمی برداریم.

در کوران انتخاب و معرفی شخصی معتبر و صاحب ایده جهت تصدی پست ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وظیفه انجمن‌ها، کانون‌ها، نشست‌های حرفه‌ای، روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه این است که در انتخاب شخص واجد شرایط و معرفی وی به رئیس‌جمهور، نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

گرچه اختیارات ریاست‌جمهوری اجل بر این پیشنهاد‌هاست ولیکن آیه شریفه "و امرهم شورا بنهیم" ایجاب می‌کند با رعایت صداقت و امانت‌داری در این خصوص کوشا باشیم.


از ابتدای آغاز این بحث از تمامی تشکل‌ها که به نحوی با پایگاه خبری هتل‌جار در ارتباط بودن، درخواست شد که اشخاص واجد شرایط را معرفی و بیانیه‌ها و موارد مربوط را جهت تنویر افکار به این پایگاه ارسال نمایند.

برخی بی‌توجه، برخی کم‌توجه و برخی از تشکل‌ها با دلسوزی و درایت فراوان نسبت به معرفی کاندیدای خود اهتمام ورزیده و این پایگاه نیز بدون کم‌ و کاست، موارد را درج و اعلام نموده است. 

فی‌الحال فارغ از اینکه این کشتی در این دریای طوفانی به دست رئیس فعلی به ساحل مقصود برسد و یا شخص دیگری سکان‌دار باشد، پایگاه خبری هتل‌جار با تمام توان در جهت اعتلای صنعت هتلداری ایران تلاش وافر خواهد نمود.

انشاء ا...

مدیر مسئول پایگاه خبری هتل‌جار