کد خبر: ۹۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
جزئیات بازسازی هتل جهانگردی بیرجند در مصاحبه با مدیر هتل
مدیر هتل جهانگردی بیرجند با اشاره به جزئیات عملیات بازسازی این مجموعه، به خبرنگار هتل‌جار گفت: این هتل در حال حاضر تنها مجموعه اقامتی در سطح استان خراسان جنوبی است که موفق به اخذ گواهی استانداردسازی شده و به جرات می‌توان گفت که در میان مجموعه هتل‌های گروه ایرانگردی و جهانگردی، نمونه است.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، هادی معین‌فر؛ مدیر هتل جهانگردی بیرجند در استان خراسان جنوبی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: هتل جهانگردی بیرجند زیر مجموعه گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی است که از سال 1354 و با 6 اتاق شروع به کار کرده و پس از گذشت چهل سال، در حال حاضر دارای 47 اتاق می‌باشد.

معین‌فر با اشاره به سابقه فعالیت‌های خود در حوزه گردشگری و هتلداری، اظهار داشت: در سال 93 به عنوان مدیر داخلی این مجموعه انتخاب و با توجه به مشکلات بسیار زیادی که هتل با آن روبه رو بود، با حمایت جناب آقای دکتر قریب به عنوان مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی؛ در اواسط سال 94 عملیات بازسازی شروع شد.

مدیر هتل جهانگردی بیرجند در خصوص جزئیات بازسازی این هتل به خبرنگار هتل‌جار گفت: تغییرات و اصلاحات بسیار زیادی در مجموعه هتل به وجود آمده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تغییرات لابی، تغییرات دکوراسیون، بازسازی تالارهای قدیمی، به روز رسانی طراحی و نورپردازی هتل، راه‌انداری آسانسور، بازسازی اتاق‌ها، انجام کاغذ دیواری، نصب اسپیلت و همچنین به روز رسانی تجهیزاتی مانند تلویزیون و ... در اتاق‌های هتل اشاره کرد.

وی افزود: علاوه بر این اقدامات، در قسمت پشتی هتل رستورانی با ظرفیت 250 نفر و با سرمایه‌گذاری بیش از 600 میلیون تومان راه‌اندازی شده که در حال حاضر مشغول به ارائه خدمات متنوعی به مشتریان، از جمله پخت غذای خانگی و محلی در نوبیت عصر می‌باشد.

معین‌فر در خصوص مدت‌زمان و هزینه‌های بازسازی این مجموعه اظهار داشت: عملیات بازسازی هتل در حدود 8 ماه به طول انجامید و در فروردین‌ماه سال جارینیز به بهره‌برداری رسیده است؛ همچنین تمامی هزینه‌های این بازسازی که در حدود 1 میلیارد تومان بوده است از محل درآمدهای هتل و با حمایت گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، بدون دریافت هیچ گونه وام و تسهیلاتی تامین شده است.


معین‌فر اضافه کرد: مجموعه این اقدامات باعث شده تا در ابتدای سال 95 موفق به اخذ گواهی‌نامه استانداردسازی شویم و همچنین درجه هتل نیز از سه ستاره معمولی به تاپ ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: هتل جهانگردی بیرجند تنها مجموعه اقامتی در سطح استان خراسان جنوبی است که موفق به اخذ گواهی استانداردسازی شده و به جرات می‌توان گفت که در میان مجموعه هتل‌های گروه ایرانگردی و جهانگردی، نمونه است.

معین‌فر در پایان با اشاره به تاثیر مثبت بازسازی و افزایش 10 درصدی ضریب اشغال هتل پس از انجام این فرایند، گفت: شهرستان بیرجند با وجود اینکه توسط معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی جزو 10 مقصد برتر گردشگری کشور در سال جدید انتخاب شده؛ دارای مشکلات بسیاری در حوزه گردشگریست که در این میان می‌توان به مشکل حمل و نقل و نبود پروازهای کافی در فرودگاه، و همچنین ورود ارگان‌هایی مانند آموزش و پرورش به بحث اقامتی گردشگران اشاره کرد.