کد خبر: ۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
جزئیات فعالیت نخستین هتل اسکول کشور در مصاحبه با مدیر گروه هتلداری و جهانگردی دانشگاه علامه
مدیر گروه مدیریت هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه از سال آینده بایستی 2 ترم پایانی خود به عنوان کارآموزی را در این هتل اسکول و تحت آموزش گروه هتل‌های پارس سپری نمایند.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، مهدی کروبی مدیر گروه جهانگردی و مدیریت هتلداری دانشگاه علامه ‌طباطبایی تهران در گفتگو با خبرنگار هتل‌جار در خصوص تاریخچه شکل‌گیری رشته مدیریت هتلداری در کشور، اظهار داشت: رشته مدیریت هتلداری به شکل آکادمیک برای اولین بار در سال 1350 تحت عنوان مدرسه عالی خدمات جهانگردی و اطلاعات و به عنوان زیرمجموعه‌ای از وزارت اطلاعات و جهانگردی سابق با تاسیس دانشکده و فعالیت در دو رشته هتلداری و جهانگردی به طور رسمی در کشور آغاز به کار کرد که شخصا نیز از همین دانشکده فارغ‌التحصیل شدم.

کروبی ادامه داد: پس از وقوع انقلاب فرهنگی در سال 59 وضعیت رشته هتلداری به مدت چندین سال مسکوت ماند تا اینکه بالاخره و در سال 1372 به پیشنهاد "دکتر حبیبی" ریاست وقت دانشگاه و پیگیری‌های بنده، رشته مدیریت هتلداری در مجموعه دانشگاه علامه طباطبایی راه‌اندازی شد و در این مدت با وجود اختلاف‌نظرها و تفاوت دیدگاه‌هایی که میان مدیران دانشگاه در خصوص فعالیت این رشته وجود داشته، موفق به حفظ این رشته در دانشگاه علامه شده‌ایم.

وی افزود: از همان ابتدای کار معتقد بودم که چنین مجموعه‌ای نیاز به یک هتل اسکول مشابه همان چیزی که در مدرسه عالی خدمات جهانگردی وجود داشت، دارد تا اینکه پس از انتصاب جناب آقای دکتر "سلیمی" به سمت ریاست دانشگاه، موضوع خرید هتل‌آپارتمان "کیش مهر" فریدون‌کنار مطرح شد.

مدیر گروه جهانگردی و هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی درخصوص شرایط و ویژگی‌های این هتل‌آپارتمان توضیح داد: هتل‌آپارتمان "کیش مهر" واقع در فریدون‌کنار دارای 48 واحد اقامتی در متراژهای بزرگ است که به مدت 3 سال در اختیار گروه هتل‌های پارس قرار گرفته و بر اساس توافقات انجام شده قرار است این گروه هتلداری آموزش‌های لازم را به دانشجویان رشته هتلداری دانشگاه علامه ارائه نماید.

وی تصریح کرد: مقرر شده تا جهت ایجاد یک فضای آموزشی برخی قسمت‌های این هتل مانند رستوران، آشپزخانه و خانه‌داری، تغییر کاربری داده و با اضافه کدن تجهیزات آموزشی تبدیل به یک مجموعه آموزشی – اقامتی شود.

کروبی به نحوه تحصیل دانشجویان در این مجموعه اشاره کرد و گفت: ازسال آینده دانشجویان رشته هتلداری دانشگاه علامه به صورت نیمه‌ متمرکز پذیرش و بایستی 2 ترم آخر تحصیل خود را به عنوان کارآموزی در این هتل اسکول سپری و آموزش‌های لازم را کسب نمایند. در واقع در این مرکز خدمات هتلداری به صورت عملی و کاربردی به دانشجویان آموزش داه می‌شود.

کروبی در پایان تاکید کرد: راه‌اندازی این هتل اسکول موفقیتی بوده که سال‌های سال برای دستیابی به آن زحمت کشیده شده و امیدوارم این اقدام در آینده در سایر دانشگاه‌ها و همچنین دیگر شهرهای کشور نیز توسعه یابد.