کد خبر: ۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
سال‌های متمادی برای بیان عمق محرومیت، قلعه‌گنج را مثال می‌زدند. ولی در حال حاضر در سایه به ثمر نشستن ایده استاندار محترم توسط مسئولان محلی و در راس این هرم، بنیاد مستضعفان؛ در آینده نزدیک خبری از قلعه رنج نخواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از هلیل، سال‌های متمادی برای بیان عمق محرومیت، قلعه‌گنج را مثال می‌زدند. ولی در حال حاضر در سایه به ثمر نشستن ایده استاندار محترم توسط مسئولان محلی و در راس این هرم، بنیاد مستضعفان؛ در آینده نزدیک خبری از قلعه رنج نخواهد بود.

قلعه‌گنج یکی از 7 شهرستان جنوب کرمان است که سال‌ها فقر، رنج و محرومیت در آن تاخت و تاز می‌کرده است و شاید مامنی بوده برای هر گونه محرومیت؛ تا اینکه سال اقتصاد مقاومتی به دادش رسید و از دل شعار سال، بنیاد مستضعفان با پیشنهاد استاندار کرمان و با هدف معرفی قلعه‌گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در سطح کشور، راهی منطقه شد.

شاید زمانی که علیرضا رزم‌حسینی، واژه شهر نمونه اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کرد کمتر کسی به این شعار خوشبین بود ولی در سایه تلاش‌ها و همت مرد بزرگی که  امتحان خود را در بازسازی زلزله بم پس داده است این روزها قلعه‌گنج به کارگاه تلاش، کار، امید، اشتغال و ... تبدیل شده است.

وقتی وارد قلعه‌گنج می‌شوید با طی مسافتی کوتاه به سمت دهستان رمشک، بنایی مجلل توجه شما را به خود جلب می‌کند. این بنا همان هتل کپری است که با استفاده از برگ درختان نخل و با حفظ فرهنگ بومی  که از آباء و اجداد ساکنین قلعه‌گنج به آنها به ارث رسیده ساخته شده است.

30 باب اتاق کپری و مدرن در محوطه‌ای زیبا به نام هتل پارسیان شکل گرفته که تعدادی از جوانان بومی مشغول به کار هستند.

اینجا صدای پای توسعه و اشتغال به گوش می‌رسد و با احداث ساختمانی در مقابل هتل پارسیان و استقرار هلدینگ بزرگ گردشگری، صنعت، معدن، دامپروری و کشاورزی، شاید در آینده ای نه چندان دور با رونق کسب و کار برای جوانان بومی، اقدام و عمل نیز از دل محرومیت فریاد شادمانی بزند و همه برای دیدن همت و تلاش مردانی بزرگ همچون مهندس سعیدی‌کیا و مهندس رزم‌حسینی  به عنوان مجریان این طرح ماندگار و امیدواری در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی دعوت شوند.

نیک است بدانیم نباید از کنار خدمات انجام شده که پاسخی به ندای رهبر معظم انقلاب است به راحتی گذشت و یا اینکه سعی کنیم  به خاطر مسائل سیاسی اصل موضوع را به حاشیه ببریم زیرا که کارها و طرح‌های اقتصادی و زیربنایی همانند یک همایش نیستند که یک ساعته برنامه‌ریزی و اجرا شوند و به زمان و حوصله نیاز دارند.

در حالی گوشه‌ای از اقدام و عمل در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی که بیش از دو سال از طرح آن از طرف استاندار کرمان می‌گذرد، به ثمر نشسته است که قرار است با افتتاح چند کارخانه و طرح‌های دامپروری و بومی‌سازی تحول بزرگی در سطح معیشت مردم به وجود آید.