کد خبر: ۸۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
یادداشت
دوستانی كه داد ساخت هتل سر داده‌اند آيا بحث تجهيزات را هم در نظر داشته‌اند؟ آیا وقت آن نرسيده كه هتلدار از گزند واسطه‌های كالاهای بی‌كيفيت به دور باشد؟
پایگاه خبری هتل‌جار - وقتي در اتاق‌های هتل‌های ايران اقامت مي‌گزينيد حتما با تجهيزات خراب و بدون كيفيت مواجه مي شويد. قفل درب اتاق كار نمي كند، صندوق‌ها دچار مشكلات كدگيری است، جا كارتی اتاق كار عمل برق‌رسانی را انجام نمی‌دهد، دكمه‌های مزاحم نشويد و نظافت كنيد خراب است و.... 

مقصر فقط و فقط مديريت و پرسنل هتل است؟؟؟

وقتي يك هتل نتواند نسبت به ورود كالاها و تجهيزات خوب و با كيفيت اقدام نمايد،  تعرفه‌ها به عنوان كالای لوكس جهت يك هتل محاسبه و انواع ماليات‌ها جهت ورود يك كالای ساده مانند جا رختی هتلی دريافت می‌شود، آیا باز هم می‌توان از هتل توقع داشتن تجهيزات خوب و قابل استفاده داشت.

 نبايد اين مساله را كتمان كنيم كه توليد بعضی از اين كالاها در داخل به نفع توليد كننده‌ها نيست و علت آن هم تيراژ كم توليد و نداشتن علم توليد اين گونه تجهيزات و ورود مواد اوليه از خارج و قيمت تمام شده بالای آن می‌باشد.

دوستانی كه داد ساخت هتل سر داده‌اند آيا بحث تجهيزات را هم در نظر داشته‌اند؟؟ 

آیا وقت آن نرسيده كه هتلدار از گزند واسطه‌های كالاهای بی‌كيفيت به دور باشد؟ 

اتاق بازرگانی كه در زمينه‌های مختلف هتلداری و گردشگری، برندينگ و ساخت هتل خود را علاقه‌مند نشان می‌دهد، بهتر نيست امر واردات تجهيزات مورد نیاز هتل‌داران و هتل‌سازان واقعی را تسهيل نمايد.

هر هتل می‌تواند تجهيزات هتلی چينی و ساير كشورها را با استانداردها و کیفیت مورد نظر، به سليقه خود وارد نموده و كليه سازمان‌ها و ارگان‌ها از جمله اتاق بازرگانی، گمرك، سازمان ميراث فرهنگی و ...  اين واردات را قانونمند و طبق رويه تعريف شده به اين فر آيند كمك نمايند. 

در ميان مدت و بلند مدت با تجهيز و ساخت كارخانجات، با ورود تكنولوژی و فناوری و همچنین ساخت مواد اوليه عالی، توان ساخت داخلی وجود خواهد داشت و در كنار پيشرفت هتل‌ها و بالا رفتن كيفيت، توليد نيز در اين زمينه  و پيرو آن اشتغال نيز به وجود خواهد آمد.

اين است صنعت پاک و پر سود گردشگری جهت كشور عزيزمان ايران


امير مسعود لوافان - ارزياب خدمات و تجهيزات واحدهای اقامتی و گردشگری