کد خبر: ۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
رئیس دانشگاه اصفهان خبر داد:
رئیس دانشگاه اصفهان از راه اندازی دانشکده گردشگری و هتلداری این دانشگاه با همکاری دانشگاه مادول اتریش در آبنده نه چندان دور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر هوشنگ طالبی گفت: با بازدیدی که رئیس یکی از دانشگاه‌های اتریش از دانشگاه اصفهان داشت زمینه مناسبی برای ادامه همکاری‌ها و راه اندازی دانشکده گردشگری ایجاد شد. 

وی به همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در بین کشورهای اروپایی نیز توانستیم پارسال با همکاری دانشگاه اتریش دو مدرسه و کارگاه آموزشی هتل‌داری و گردشگری را برگزار کنیم.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دانشجویان خارجی ما از کشورهای همسایه نظیر افغانستان، عراق، سوریه و لبنان هستند افزود: در بخش بین‌الملل اکنون 200  دانشجوی خارجی داریم و از این تعداد تقریبا 25 درصد یعنی  51 نفراز آن‌ها مهر 94 پذیرفته شده‌اند و در نظر داریم مهر امسال دست کم 120 دانشجوی خارجی دیگر را پذیرش کنیم.

طالبی راه‌اندازی مرکز محاسبات دانشگاه، ایجاد پارک‌های علم و فناوری، افزایش پذیرش دانشجوی خارجی و کیفی‌سازی نشریات را مهمترین برنامه‌های دانشگاه برای امسال اعلام کرد و افزود:  امسال در دوره کارشناسی 20درصد، کارشناسی‌ارشد 10 و دکتری 15 درصد افزایش ظرفیت پذیرش داریم. 

وی کیفی‌سازی نشریات دانشگاه برای نمایه‌سازی بین‌المللی را از اولویت‌‌های دانشگاه اعلام کرد و گفت: دانشگاه اصفهان نزدیک به 44 مجوز نشریه دارد که 35 نشریه فعال هستند.