کد خبر: ۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
آخرین خبر از نرخ‌گذاری هتل‌ها
طبق توافق صورت گرفته میان سازمان میراث فرهنگی و جامعه هتلداران حداکثر میزان افزایش نرخ هتل‌ها 12 درصد تصویب شده و مردم در صورت برخورد با هر گونه گران‌فروشی می‌توانند تخلف را به سامانه 0929 گزارش دهند.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از خبرگزاری تسنیم، براساس توافق صورت گرفته با رئیس جامعه هتلداران ایران، حداکثر افزایش نرخ هتل‌ها در سراسر کشور 12 درصد است که میزان این افزایش با پیشنهاد بهره‌بردار واحد اقامتی، تایید جامعه هتلداران استان و تصویب مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قابل اعمال است.


بنا بر این گزارش، با توجه به اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متولی قانونی تعیین نرخ اتاق، اغذیه، اشربه و سایر خدمات قابل ارائه در واحدهای گردشگری کشور است، سقف تعیین شده برای تمامی هتل‌ها و واحدهای اقامتی کشور لازم الاجرا بوده و هرگونه افزایش نرخ خارج از این سقف غیرقانونی است.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، مدیران واحدهای گردشگری موظف هستند نرخ‌نامه مصوب را در مکانی مناسب و در معرض دید مشتریان نصب کنند و مردم در صورت برخورد با هرگونه گران‌فروشی و یا تخلف در این زمینه می‌توانند مراتب را به سامانه 0929 و یا به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعلام کنند.