کد خبر: ۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
بازرس جامعه هتلداران ایران در واکنش به اظهارات رئیس جامعه تورگردانان:
جعفر بذری، بازرس جامعه هتلداران ایران به اظهارات اخیر پورفرج، رئیس جامعه تورگردنان ایران در خصوص موضوع نرخ گذاری هتل‌ها واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، جعفر بذری، بازرس جامعه هتلداران ایران در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس جامعه تورگردانان کشور در مورد موضوع نرخ‌گذاری هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی، اظهار داشت: بنده به عنوان بازرس هیات مدیره جامعه هتلداران کشور اعلام می‌کنم این مساله که افراد فعال در سایر حوزه‌های گردشگری در امور مربوط به هتلداری دخالت و اعمال نظر کنند به هیچ وجه کار شایسته‌ای نیست.

بذری با انتقاد از نحوه عملکرد آژانس‌های مسافرتی گفت: به نظر من آژانس‌های مسافرتی با کمترین میزان سرمایه‌گذاری، بیشترین سود را از صنعت هتلداری کشور بهره می‌برند و این در حالیست که هیچ برنامه‌ریزی جامعی برای جذب گردشگر به کشور ندارند.

عضو جامعه هتلداران ایران با حمایت از عملکرد و اقدامات این جامعه افزود: جامعه هتلداران به عنوان عمده‌ترین و منسجم‌ترین تشکل صنفی گردشگری در کشور محسوب می‌شود که متاسفانه با وجود حجم گسترده‌ی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری هیچ حمایت دولتی از این تشکل صورت نمی‌پذیرد و به نوعی فرزند خوانده سازمان میراث فرهنگی محسوب می‌شود.

جعفر بذری مجددا با اشاره به موضوع نرخ‌گذاری واحدهای اقامتی، گفت: ملاک و معیار قیمت‌گذاری مراکز اقامتی به صورت قانونی در آیین‌نامه‌های مربوطه مشخص شده و نیازی به اظهار نظر شخصی افراد غیر مرتبط با هتلداری نیست.

نماینده هتلداران استان اردبیل در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع عدم تعامل میان هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی اشاره کرد و افزود: این مورد که در مصاحبه آقای پورفرج نیز به آن اشاره شده بود بیشتر ناشی از عدم برنامه‌ریزی صحیح آژانس‌هاست که البته این مشکل بیشتر در استان‌ها به چشم می‌خورد و آژانس‌های مسافرتی هیچ تمایلی به انجام کار گروهی ندارند. این اختلافات و عدم تعامل به خصوص در استان‌ها، هتلداران را آزار می‌دهد.

بذری در خصوص موضوع نرخ‌گذاری نیز اظهار داشت: در مورد نرخ‌گذاری طبق توافقی که با سازمان میراث فرهنگی انجام شده بود، مقرر شد نرخ افزایش 15 درصدی اعمال شود ولی متاسفانه سازمان میراث به صورت یک‌طرفه این نرخ را کاهش داد.

بذری با اشاره به اینکه بحث اصلی هتلداران، 2 یا 3 درصد اختلاف با سازمان میراث فرهنگی نیست، ادامه داد: بنده به عنوان بازرس جامعه هتلداران و نماینده هتلداران استان اردبیل اعلام می‌کنم چنانچه دولت تضمین می‌کند که نرخ حامل‌های انرژی، مزد، بیمه و سایر هزینه‌ها افزایش قیمتی نخواهند داشت؛ هتلداران نیز مشکلی با نرخ مصوب سازمان میراث فرهنگی ندارند.

بازرس جامعه هتلداران ایران در پایان بار دیگر تاکید کرد: این موضوع هیچ‌گاه برای هتلداران قابل پذیرش و قابل قبول نیست که تشکلی که خود فاقد هرگونه نظم، انسجام و برنامه‌ریزی است برای هتلداران اظهارنظر و تصمیم‌گیری کند.