کد خبر: ۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
نخستین دانشگاه هتلداری کشور با همکاری یک شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی و دانشگاه بین‌المللی هتلداری لوزان سوئیس، در شهر اصفهان راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از ایرنا، این توافقنامه روز شنبه در همایش بین‌المللی سفر پاک در هتل عباسی اصفهان به امضای احمدرضا نیک کار اصفهانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا متعلق به صندوق بازنشستگی کشور و آندره مک (Andre Mack) مدیرمشاوره دانشگاه هتلداری لوزان سوئیس رسید.


توسعه صنعت گردشگری، برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه جدیدترین دانش مرتبط با مجموعه‌های هتل داری ازجمله اهداف تاسیس دانشگاه بین‌المللی هتل داری اصفهان اعلام شده است.

دانشگاه بین‌المللی هتلداری لوزان سوئیس، زیر مجموعه شرکت اکول هتل (Ecole HOTELIERE) و مسئول برنامه‌های آموزشی و مشاوره درباره توسعه و مدیریت دانش گردشگری و هتلداری است که در بیش از 50 کشور جهان فعالیت دارد. 


استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.

هتل‌سازی و هتلداری یکی از زیرساخت‌های اساسی در صنعت گردشگری به شمار می‌آید که استان اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های اصلی این صنعت در کشور، نیازمند توسعه این زیرساخت‌هاست.

گردشگری به عنوان مهمترین محور توسعه استان اصفهان مورد تاکید قرار دارد و تقویت زیر ساخت‌های این صنعت بویژه در بخش هتل‌داری از اولویت‌های این استان است. 

از طرفی با توجه به توسعه روابط بین‌المللی کشورمان و تاثیر آن درافزایش ورود گردشگران و جهانگردان خارجی به ایران به ویژه استان اصفهان، هتل‌سازی و توسعه دانش هتلداری در این استان به عنوان یک ضرورت مورد تاکید قرار دارد.

منبع: ایرنا