کد خبر: ۱۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
معاون سازمان گردشگری در واکنش به اجرای سلیقه‌ای دستور منع قانونی اقامت زنان تنها یا مجرد در هتل‌ها گفت: این سازمان هیچ محدودیتی برای حضور بانوان به هر شکلی، در اماکن اقامتی قائل نیست و دستوری در این راستا صادر نکرده است.

مرتضی رحمانی موحد گفت‌:غیر از گزارش رسانه‌ای، تا کنون هیچ گزارش مکتوبی از این نوع برخورد هتل‌ها با زنان نداشته‌ایم، باید استان‌ها گزارش کتبی بدهند دستورالعملی در تناقض با این دیدگاه وجود دارد تا ما برای رفع آن با دستگاه مربوطه وارد صحبت شویم.

وی افزود: از منظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هیچ محدودیتی برای حضور و اقامت بانوان مجرد و یا تنها در مراکز اقامتی وجود ندارد و دستور یا بخشنامه‌ای در این راستا ابلاغ نکرده‌ایم. همان‌طور که یک مرد مجرد حق دارد در هتل اقامت کند، یک خانم مجرد و یا تنها هم این حق را دارد. تفکیک و نیت‌خوانی این موضوع، کارِ دستگاه تخصصی نیست.

این مقام مسئول ادامه داد:اگر بخش‌های دیگر در این مورد احساس وظیفه می‌کنند باید با ما هماهنگ باشند تا ملی و یکپارچه به راه حل مشترک برسیم. این‌طور نباشد که هر دستگاهی بنا به سلیقه‌ و موضوعاتی که در زمان‌های خاص اتفاق می‌افتد، فعالیت اقامتگاه‌های گردشگری را تحت تاثیر قرار دهد.

رحمانی موحد درباره مذاکره با نیروی انتظامی برای بازداری از برخوردهای سلیقه‌ای در اقامتگاه‌ها اظهار داشت: تا زمانی که گزارش مکتوبی در این باره به معاونت گردشگری نرسد نمی‌توان با این نهاد وارد مذاکره و صحبت شد.

بنابر این گزارش،اداره‌ اماکن نیروی انتظامی در سال ۷۸ بخش‌نامه‌" زنان تنها و بدون محارم باید با نامه‌ی این اداره در اماکن اقامتی پذیرش شوند"را لغو کرد اما با گذشت دو دهه از ملغی شدن آن دستور همچنان برخوردهای سلیقه‌ای در برخی شهرها و اقامتگاه‌ها باعث شده اقامت این زنان با محدودیت و چالش روبرو شود.


منبع: ایسنا