کد خبر: ۱۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
براساس گزارش ها هتل بین المللی دونالد ترامپ بیش از ۲۷۰ هزار دلار از سوی یک شرکت لابی گر مرتبط با عربستان در ضمن تلاش های این کشور برای وقف کردن قوانین مبارزه با تروریسم آمریکا پول گرفته است.

به نقل از پایگاه دیلی کالر، گزارش‌های جدید مربوط به لابی‌گری فاش کرده‌اند که هتل بین‌المللی ترامپ در نزدیکی کاخ سفید از سوی یک شرکت مرتبط با عربستان به نام شرکت گروه Qorvis MSL این پول را دریافت کرده است.

این پول‌ها برای اتاق‌ها و خدمات هتل به منظور اختصاص یافتن به ده‌ها کهنه کار لابی‌گری آمریکا که شرکت مذکور استخدام کرده صرف شده‌اند.

دیلی کالر گزارش داد: اسناد فاش شده‌ای که نزد وزارت دادگستری آمریکا براساس قانون ثبت ماموران خارجی ثبت شده بودند، نشان می‌دهند که گروه مذکور ۱۹۰ هزار و ۲۷۲ دلار به هتل بین‌المللی ترامپ برای هزینه‌های اسکان و ۷۸ هزار و ۲۰۴ دلار برای هزینه‌های خدمات و ۱۵۶۸ دلار برای هزینه پارکینگ پول داده است.

این وب‌سایت عنوان کرد که این پول‌ها بخشی از تلاش گسترده عربستان برای لابی‌گری علیه قانون عدالت علیه حامیان تروریسم مشهور به قانون جاستا خرج شده‌اند.

سال گذشته میلادی کنگره آمریکا این لایحه را تصویب کرد تا به موجب آن خانواده‌های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر بتوانند از عربستان به دلیل نقشش در این حمله شکایت کنند.