کد خبر: ۱۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال وبختیاری گفت: طی سال گذشته 70 میلیون تومان تسهیلا ت یارانه سود و کارمزد تسهیلات به طرح های هتل سازی استان اعطا شد.

حیدر صادقی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مبلغ به صورت بلاعوض و به‌ عنوان کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های هتل‌سازی استان ارائه شد که در نتیجه این سرمایه‌گذاری برای 257 نفر فرصت شغلی فراهم شد.

وی افزود: در سال جاری نیز روند پرداخت تسهیلات ادامه دارد و منابع تسهیلاتی خوبی از صندوق توسعه ملی به مبلغ مورد نیاز طرح‌هایی که تکمیل پرونده انجام دهند با سود 10 درصد ارائه می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عنوان کرد: تسهیلاتی از صندوق‌ کارآفرینی امید تا سقف 100 میلیون تومان به طرح‌های طبیعت‌گردی و بوم‌گردی با سود 4 درصد و بازپرداخت پنج ساله پرداخت می‌شود.

صادقی از فعالیت 42 واحد دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان خبر داد و تصریح کرد: دوره‌های توانمندسازی فعالان بخش گردشگری مربوط به دفاتر خدماتی و راهنمایان گردشگری در حال برگزاری است و دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت مدیران توسط سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برنامه‌ریزی شده که با همکاری بخش خصوصی برگزار می‌شود.