کد خبر: ۱۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
هتل‌هاي زيادي در نقاط مختلف دنيا امکان اقامت منحصربفرد براي شما فراهم مي‌کنند مانند اين هتل‌ها که به شما اجازه مي‌دهند به معناي واقعي کلمه در کنار ماهي‌ها بخوابيد. به نظر مي‌رسد هر چند سال طرح هايي براي مناطق تفريحي جديد زير دريا ظاهر مي‌شود. اما در واقعيت، ساخت و ساز زير آب به دليل نگراني‌هاي زيست محيطي و موانع مالي کار آساني نيست؛ بنابراين اگر بخواهيد تماس بگيريد و براي امشب يک اتاق رزرو کنيد واقعا کجا مي‌توانيد بمانيد؟ نگران نباشيد، چندين گزينه وجود دارد که آن‌ها را به شما معرفي مي‌کنيم که اگر انتخابشان کنيد يک اقامت به يادماندني خواهيد داشت.


آتلانتيس پالم، دوبي
اين هتل لوکس در دوبي پنجره‌هاي عظيمي از سقف تا کف دارد که اجازه مي‌دهد زندگي دريايي را از تخت خود تماشا کنيد. هزينه که بايد براي يک شب اقامت در اين هتل پرداخت کنيد ۸۲۰۰ دلار است و بااينکه زير دريا نيست، اما مي‌توانيد ۶۵۰۰۰ جانور دريايي آکواريوم Ambassador Lagoon را ببينيد.

عاشقان زيردريايي عميق، کارائيب
چرا در يک اتاق بمانيد وقتي مي‌توانيد در يک زيردريايي اقامت کنيد؟ از سال ۲۰۱۴ امکان اقامت در اين زيردريايي لوکس فراهم شده است. يک آشپز و خدمتکار شخصي به شما اطمينان مي‌دهند که خدمات يک هتل پنج ستاره را دريافت مي‌کنيد. هزينه اقامت يک شب در اين زيردريايي ۲۱۵۰۰۰ دلار است.

اقامتگاه دريايي سنوستا در سنگاپور
اين هتل ۱۱ سوئيت اقيانوسي دارد که در دو طبقه ساخته شده اند. طبقه بالا که روي دريا قرار دارد فضاي نشيمن است و طبقه پايين که زير آب است اتاق‌هاي خواب هستند. هزينه اقامت در اين هتل شبي ۱۲۰۰ دلار است.

هتل مانتا درزنگبار
اين اقامتگاه تفريحي شناور در جزيره پمبا در زنگبار قرار دارد و منظره منحصربفردي از اقيانوس هند و ساحل آفريقايي برايتان فراهم مي‌کند. هر اتاق حدود ۴ متر زير دريا قرار دارد. هزينه اقامت در آن شبي ۱۵۰۰ دلار است.

اقامتگاه تفريحي هيلتون در مالديو
اين اقامتگاه اولين رستوران زيردريايي جهان بوده که به يک اتاق خواب دونفره زيرآبي تبديل شده است.

مسافرخانه آتر در سوئد‌
مي‌خواهيد زير آب بخوابيد، اما توانايي پرداخت هزينه‌هاي گزاف را نداريد؟ اين کابين‌هاي زير آبي در سوئد بهترين راه حل براي شما هستند. اين مسافرخانه شبيه خانه‌هاي معمولي سوئدي است که روي آب شناور است و يک اتاق خواب در عمق سه متري سطح آب دارد و هزينه اقامت در آن شبي ۲۵۰ دلار است.

لژ زيردريايي ژول در فلوريدا
نام اين هتل از ژول ورن گرفته شده است و يکي از قديمي‌ترين هتل‌هاي زيرآبي در جهان است و براي مسافران شجاعي مناسب است که ترسي از اين ندارند که ۶. ۵ متر غواصي کنند تا به ورودي اصلي آن برسند. هزينه اقامت اين هتل شبي ۶۷۵ دلار است.

هتل بامبو اينداه در بالي
اين هتل زير آب قرار ندارد، اما مي‌توانيد از کف شيشه‌اي آن فعاليت فوق العاده تماشايي تالاب ميگو را ببينيد.

سرزمين عجايب شيمائو در شانگهاي
سرزمين عجايب شيمائو در شانگهاي هنوز تکميل نشده است. اما يک هتل لوکس و منحصربفرد در آن ساخته مي‌شود که ۳۷۰ اتاق دارد و شامل دو طبقه زير آب مي‌شود. يک آبشار مصنوعي در اين سايت ساخته مي‌شود و مهمانان تشويق مي‌شوند به ورزش‌هاي آبي بپردازند. اين هتل اواخر سال ۲۰۱۷ افتتاح مي‌شود و قيمت اتاق‌هاي آن از ۲۰۰ دلار شروع مي‌شود.