کد خبر: ۱۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از انعقاد تفاهم نامه اجرایی فی ما بین این معاونت و اتحادیه هتل داران، هتل آپارتمان داران و مهمان پذیران استان مبنی بر توسعه و تعمیق زیارت و سیاحت خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد حسن واحدی در نشستی راهبردی با رئیس اتحادیه هتل داران خراسان رضوی، به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی در استان و تاثیر آن بر رونق تولید و اشتغال اشاره کرد.

وی افزایش 15 درصدی زائر و مسافر  به مشهد مقدس در سال 96 را یکی از تاثیرگذارترین عوامل کمک به تولید و اشتغال برشمرد.

معاون استاندار برنامه های حوزه زیارت در استان را بر سه مبنای ساماندهی طرح های منوط به زیارت، تقویت ستادهای تحت تکفل زیارت و امور ویژه زیارت عنوان کرد.

وی در ادامه برقراری اسباب زیارت برای زیارت اولی ها در قالب طرح معین الضعفا، اجرای زیارت گروهی مبداء به مبداء و تکمیل و ساماندهی بانک اطلاعات خیرین در سطح استانی و ملی را جزء ماموریت های ویژه زیارت دانست.

معاون استاندار سرمایه گذاری حوزه زیارت و گردشگری در خراسان رضوی را در قالب 291 پروژه در حال احداث با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 800 میلیارد تومان برشمرد و بر نظارت فنی پروژه های مذکور تاکید کرد و در ادامه خواستار حمایت از بخش خصوصی شد.

واحدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در سال جاری در مشهد مقدس بایستی بستر لازم برای میزبانی از دو هزار و 300 هزار زائر خارجی که نسبت به سال گذشته با 15 درصد افزایش در نظر گرفته شده است، فراهم گردد، لذا نقش اتحایه های هتل داران در تحقق این مهم، حیاتی است.

وی افزود: مشهد بیش از 50 درصد اقامت زائر و مسافر در سطح کشور را به خود اختصاص داده است که در حال حاضر به لحاظ زیرساخت های اقامتی در بهترین شرایط قرار دارد.

گفتنی است: هر هفته روزهای سه شنبه مشهد میزبان زیارت اولی ها در قالب سالمندان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی از سراسر خراسان رضوی است که تاکنون زمینه زیارت برای 7 هزار نفر زیارت اولی محقق شده است، خاطر نشان می گردد  این طرح با عنوان معین الضعفا تلاش دارد عملکرد خود را از سطح استانی به ملی توسعه دهد.

در این جلسه برای ارتقاء خدمات رفاهی و فرهنگی و افزایش 15 درصدی زائر توافقات لازم صورت پذیرفت که در آینده عملیاتی می گردد.