کد خبر: ۱۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
با حضور دکتر رسول زرگرپور در شهرستان کاشان دهکده گردشگری آترینا و هتل سنتی راهب2 افتتاح و به بهره برداری رسید و کلنگ باند دوم محور کاشان - بادرود به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر رسول زرگرپور در مراسم افتتاح دهکده گردشگری آترینا در شهرستان کاشان، اظهارداشت: استان اصفهان از لحاظ جذب گردشگر فرهنگی رتبه ی نخست کشور را دارد.


استاندار یکی از مزیت های بسیار مهم و بزرگ استان اصفهان و منطقه کاشان را گردشگری بیان کرد و گفت: به همین دلیل در برنامه توسعه پنج ساله استان در قالب طرح آمایش سرزمین دو هدف اصلی علم و فناوری، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را به‌عنوان محور توسعه در نظرگرفته شد.

وی یادآور شد: علم و فناوری که از طریق ایجاد کریدور علم و فناوری در استان اصفهان مقدمات اجرایی آن انجام شده‌است و در بحث گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز شهر اصفهان در سال گذشته توسط یونسکو به‌عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شد.

رسول زرگرپور با بیان اینکه پس از توافق هسته ای و برجام، نهضت ورود گردشگران داخلی و خارجی در استان آغاز گردید، اظهارداشت: حدود یک میلیون نفر گردشگر خارجی طی این چهار سال از آثار و بناهای تاریخی این استان دیدن کردند.

زرگرپور تصریح کرد: 65 هزار گردشگر در تمام طول سال 92 از استان اصفهان بازدید کردند اما امسال فقط در فروردین ماه حدود 85 هزار نفر از آثار دیدنی این استان بازدید کردند که این آمار رشد هشت برابری در چهار سال اخیر را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: در برنامه ی پنج ساله، پیش بینی شده است حداقل سالانه یک میلیون نفر گردشگر خارجی و 10 میلیون نفر گردشگر داخلی از استان اصفهان دیدن کنند که با روندی که انجام شده، امکان تحقق این مهم وجود دارد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه این روند رشد ادامه خواهدداشت، اظهارداشت: همه برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد تاسیسات زیربنایی شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز بوم‌گردی و... در حال اجرا است تا بتوانیم پاسخگوی ورود گردشگران باشیم.

مدیرارشد استان ادامه داد: در دولت تدبیر و امید مجوز ساخت 67 هتل داده شده است که 38 هتل در حال ساخت است و 200 خانه ی تاریخی نیز در حال بازسازی است.