کد خبر: ۱۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
ظرفيت هاي اقامتي استان کرمان

مدير کل سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر قريب به 3 هزار تخت در بخش هتلي و 2 هزار و 500 تخت در بخش مهمانپذير و همچنين 110 ظرفيت بوم گردي و تعدادي خانه مسافر نيز آماده ارانه خدمات اقامتي به گردشگران هستند، اما متاسفانه اين ظرفيت اقامتي متناسب با رشد گردشگران خارجي به استان كرمان نيست.


وي با اشاره به اينکه در چهار سال گذشته، 6 هتل به ظرفيت اقامتي استان افزوده شده، عنوان کرد: استان كرمان داراي ظرفيت هتل 5 ستاره است و اين در حاليست كه برخي از استانهاي كشور از اين ظرفيت نيز محروم هستند.وفايي تصريح کرد: خوشبختانه ساخت فضاهاي اقامتي به عنوان اقامتگاههاي سنتي در بافت تاريخي از سوي گردشگران مورد استقبال قرار گرفته كه اين اداره كل در صدد راه اندازي بيشتر اين اقامتگاهها با همكاري بخش خصوصي و دولتي است كه سرمايه گذاران زيادي در اين زمينه اعلام آمادگي كرده اند.

وي اعلام کرد: هم اكنون ده پروژه هتلي در استان كرمان در حال اجرا است كه 6 هتل آن 50 درصد رشد فيزيكي داشته اند و تعدادي هم به مرحله بهره برداري رسيده اند.

مدير کل سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان کرمان بهره برداري از ظرفيت هاي تاريخي استان را از برنامه هاي سال جاري دانست و اظهار کرد: در حال حاضر50 خانه تاريخي واجد شرايط آماده تبديل به هتل سنتي هستند كه بزودي با مشاركت بخش خصوصي و مالكين، اين بناها به چرخه خدمات گردشگري وارد خواهند شد.

وي در ادامه گفت: بزرگترين خانه خشتي جهان ، خانه حاج آقا علي با زيربناي بيش از 7 هزار متر مربع به عنوان بزرگترين هتل سنتي در حال آماده سازي مي باشد، همچنين كاروانسراي وكيل كرمان كه بعد از مدتها آزادسازي شده است با همكاري سرمايه گذاران بخش خصوصي احياء و مي تواند به عنوان فضاي اقامتي و پذيرايي مناسبي جهت ارائه خدمات گردشگري محسوب شود.