کد خبر: ۱۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
ایران و شرکت دولتی'پارادورس'اسپانیا به منظور مرمت ابنیه تاریخی و تبدیل این اماکن به هتل و مراکزاقامت توریستی قرارداد همکاری امضاء کردند.
به نقل ازنشریه گردشگری و هتلداری پره فرنته، این قرارداد بین سازمان ایرانی سبتا که کار اصلی آن حفظ ابنیه تاریخی است و شرکت پارادورس به امضا رسید.


دو طرف همچنین درباره تشویق سفر میان ایران و اسپانیا توافق کردند. اما هیچیک از طرفین مشخص نکردند که چه اقداماتی را در این راستا به انجام می رسانند.

برگزاری کارگاه های تکنیکی، انجام بازدیدهای کارشناسی جهت مشخص کردن وضعیت ابنیه و سرویس های مشاوره برخی دیگر از موارد مورد توافق میان ایران و اسپانیا بوده است.

بر اساس این قرارداد سالانه 100 ساختمان مشمول این طرح خواهد شد به طوریکه در پایان سال 2025بر اساس این قرارداد یک هزارو 84 ساختمان تاریخی زیر نظر سازمان سبتا مورد بازسازی قرار خواهد گرفت و به بخش خصوصی تحویل داده می شود.

براساس آنچه در این باره مورد تاکید قرار گرفته، سرمایه گذاران سوئدی و ایتالیایی علاقمند به سرمایه گذاری در این هتل ها هستند و شهرهای کرمان، کاشان و اصفهان جزء شهرهایی هستند که ساختمان هایی با ارزش بالا در این گونه ساختمان ها دارا هستند.