کد خبر: ۱۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
نماینده مرکز تجاری فرانسه در تهران اعلام کرد: بیش از 40 هزار شرکت فرانسوی اعم از ایرباس، توتال، رنو، پژو و غیره در این مرکز عضویت دارند و این مرکز به‌صورت کاملا مستقل از دولت فعالیت می‌کند.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، مصطفی رناسی نایب رئیس اتاق اصفهان خواستار برقراری روابط نزدیک تجاری و سرمایه‌گذاری مرکز تجاری فرانسه و اتاق اصفهان شد.


وی در دیدار با نماینده مرکز تجاری فرانسه در تهران گردشگری را یکی از بخش‌های مهم اقتصادی اصفهان برشمرد و گفت: استان اصفهان از سرمایه‌گذاران فرانسوی در زمینه هتل‌سازی و ساخت مراکز اقامتی استقبال می‌کند.

رناسی به سرمایه‌گذاری شرکت ونسی فرانسه در طرح توسعه فرودگاه اصفهان اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اقتصادی استان می‌تواند زمینه همکاری اصفهان و فرانسه را تقویت سازد.

وی با اشاره به سفر هیات‌های تجاری اتاق اصفهان به فرانسه گفت:استان اصفهان می‌تواند در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدمات گردشگری همکاری نزدیکی با فرانسه داشته باشد.

نماینده مرکز تجاری فرانسه در تهران در این جلسه گفت: بیش از 40 هزار شرکت فرانسوی اعم از ایرباس، توتال، رنو، پژو و غیره در این مرکز عضویت دارند و این مرکز به‌صورت کاملا مستقل از دولت فعالیت می‌کند.

کاترین دورگنس ارایه خدمات فنی و مهندسی در ساخت جاده، مترو، راه‌آهن، برق و الکترونیک را از ظرفیت‌های همکاری مرکز تجاری فرانسه برشمرد و گفت: ایران یکی از کشورهای مهم موردتوجه این مرکز است.

دورگنس خواستار معرفی نیازها و توانمندهای واحدهای تولیدی استان اصفهان شد و گفت: مرکز تجاری فرانسه در ایران می‌تواند زمینه تامین نیازهای این واحدها را فراهم سازد.

وی از اعزام دو هیات تجاری بلندپایه فرانسوی طی خرداد و تیر به اصفهان خبر داد و گفت:در این هیات مدیران شرکت‌های بزرگ فرانسوی به اصفهان سفر می‌کنند.

مشاور عالی اتاق اصفهان در این دیدار گفت: در سند آمایش سرزمین اصفهان صنعت پیشنهادی گردشگری است و شرکت‌های فرانسوی می‌تواند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

علی نادری، اصفهان را مرکز توریسم ایران برشمرد و گفت: راه‌اندازی خط هوایی مستقیم پاریس– اصفهان، همکاری آژانس‌های گردشگری دو طرف و تبادل دانشجو بین اصفهان و پاریس می‌تواند به نزدیک شدن روابط اقتصادی دو طرف کمک کند.

نادری اصفهان را بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ‌های تزیینی خاورمیانه معرفی کرد و گفت:پاریس و اصفهان می‌توانند در زمینه مصالح ساختمانی ،محصولات کشاورزی و کالاهای صنعتی همکاری نزدیکی داشته باشند.

مدف (انجمن کارفرمایان فرانسه) قرار است مرکزی تجاری در تهران ایجاد کند.