کد خبر: ۱۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
با حضور استاندار گیلان پروژه هتل 3 ستاره روستای شیرکوه در شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.

منطقه گیلان، با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان، اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار، منوچهر جمالی نماینده رودبار در مجلس و سایر مدیران استانی و شهرستانی پروژه هتل 3 ستاره روستای شیرکوه بخش رحمت آباد در شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.


گفتنی است؛ هتل گردشگری اقامتی 3ستاره این شهرستان با ظرفیت پذیرش 100 نفر در زمینی به مساحت 7هزار و 780 مترمربع و با زیربنای هزار و 870 مترمریع در دو طبقه ساخته شده و برای 15 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است. برای ساخت این هتل60 میلیارد ریال هزینه شد.

استاندار گیلان همچنین از نمایشگاه توانمندی‌های روستایی شهرستان رودبار بازدید کرد.

همچنین در این سفر، طرح گاز رسانی به 50 روستا در مناطق صعب‌العبور شهرستان رودبار با حضور استاندار گیلان فرماندار و نماینده رودبار و جمعی از مدیران کل و شهرستان آغاز شد.

باحضور دکتر نجفی در روستای پلنگ دره‌ بخش رحمت‌آباد و بلوکات شهرستان رودبار، طرح گازرسانی به 50 روستای این شهرستان که بیشتر در ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور قرار دارند آغاز شد.

برای اجرای این طرح که 3 هزار و 450 خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند در مجموع ۲۸۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود. با بهره‌برداری از این طرح ها درصد گازرسانی روستایی شهرستان رودبار از 62 درصد به 91 درصد خواهد رسید.

شاخص گازرسانی روستایی رودبار در ابتدای دولت 22 درصد بود.

منبع: ایسنا