کد خبر: ۱۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
شرکت اماراتی روتانا که مقر آن در شهر ابوظبی پایتخت امارات است، در نظر دارد در تعدادی از شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد و اصفهان هتل احداث کند.
این شرکت طی سال های گذشته در حال کار برای ورود به بازار هتلداری ایران بوده و قرار است اولین هتل خود را در کمتر از یک سال آینده به بهره برداری برساند.

عمر خدوری، مدیرعامل و رئیس گروه روتانا در این باره گفت: «ما قراردادهایی برای ساخت هتل در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان امضا کرده ایم. ما انتظار داریم اولین هتلمان در شهر زیارتگاهی مشهد تا پایان سه ماهه نخست سال آینده میلادی شروع به کار کند.»


دیگر بازار مهم برای این شرکت اماراتی، عربستان است که به گفته مدیرعامل روتانا، رو به رشد ترین بازار این شرکت در منطقه خلیج فارس خواهد بود. خوش بینی خدوری به بازار هتلداری عربستان عمدتا ناشی از تمرکز دولت سعودی بر صنعت تفریح و سرگرمی است.

شرکت روتانا در آستانه عبور از هدف گذاری سال 2009 خود یعنی برخورداری از 100 هتل در کشورهای مختلف قرار دارد. این شرکت که عمدتا در خاورمیانه و شمال آفریقا فعالیت دارد، تا سال 2020 میلادی 104 هتل خواهد داشت که 55 مورد از آنها در زمان حاضر مشغول به کار است و 49 مورد دیگر در حال توسعه است. زمانی که هتل های جدید شرکت روتانا تکمیل شود، 12054 اتاق به کل اتاق های هتل های شرکت روتانا اضافه خواهد شد و کل اتاق ها به 27 هزار و 87 اتاق خواهد رسید.

عمر خدّوری، مدیر عراقی-انگلیسی هتل‌های روتانا که در مدرسه بین المللی مدیریت هتل لس روچس سوئیس تحصیل کرده است، علی‌رغم تنش‌های ژئوپلتیکی و موضوعات اقتصادی در این ناحیه، همچنان بر غرب آسیا به ویژه عراق و ایران تمرکز دارد.