کد خبر: ۱۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
معاون میراث فرهنگی استان یزد از سرمایه گذاری ۱۹.۸ میلیارد تومانی بخش خصوصی در زمینه ساخت اماکن اقامتی در این استان خبر داد.

محمدرضا نصیری امروز در نشست سرمایه گذاری استان یزد با اشاره به سرمایه گذاری ۵۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی بخش خصوصی در هفت حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد اظهار داشت: این سرمایه گذاری ها در احداث مجتمع های بین راهی، آژانس‌های مسافرتی، واحدهای بومگردی، مجموعه های گردشگری، سفره‌خانه‌ها، واحدهای اقامتی و ... انجام شده است.

وی بیان کرد: ۲.۹ میلیارد تومان برای مجتمع‌های بین‌راهی و ۴۰۰ میلیون تومان نیز برای دفاتر آژانس مسافرتی درون‌شهری سرمایه‌گذاری شده است.

۷.۵ میلیارد تومان برای واحدهای بومگردی هزینه شد

نصیری با اشاره به اشاره به سرمایه‌گذاری خوب بخش خصوصی برای ایجاد واحدهای بوم‌گردی بیان کرد: در استان یزد طی دو سه سال اخیر بالغ بر ۷.۵ میلیارد تومان در این حوزه هزینه شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد همچنین از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مجموعه‌های گردشگری خبر داد و افزود: در این حوزه نیز طی چهار سال اخیر ۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی در مورد سرمایه‌گذاری در سفره‌خانه‌ها نیز بیان کرد: در این مدت ۱۴ پروژه با سرمایه‌گذاری ۹.۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.

نصیری در مورد واحدهای اقامتی نیز بیان کرد: بیشترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مربوط به این حوزه بوده به نحوی که طی چهار سال اخیر ۱۹.۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

بخش خصوصی با ۸ میلیارد تومان سرمایه سه قرق در استان یزد ایجاد کرد

مدیرکل محیط زیست استان یزد نیز با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در بخشی از حوزه های محیط زیست، از ایجاد سه قرق شکار در استان یزد همچنین ایجاد باغ آهو به عنوان مجموعه ای برای نگهداری از حیوانات در شهرستان مهریز خبر داد.

سیدحسین سادات حسینی عنوان کرد: این سه قرق با سرمایه ‌گذاری ۸ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

وی همچنین میزان سرمایه‌گذاری برای ایجاد باغ آهو در شهرستان مهریز را ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد.


برچسب ها: هتل ، اخبارهتل ، هتلجار