کد خبر: ۱۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
شورای فرهنگ عمومی کشور منشور مهمان نوازی را با رویکرد توسعه گردشگری تهیه و به همه دستگاههای فرهنگی کشور ابلاغ می کند.
حجت الاسلام سید حسین شاهمرادی روز یک شنبه در همایش گفتمان فرهنگ مهمان نوازی با رویکرد توسعه گردشگری اظهار کرد: نوشته های مربوط به 500 سال پیش که در کتابخانه لهستان موجود است نشان می دهد که ایرانیان از گذشته دارای خصلت بارز مهمان نوازی بوده اند.

وی افزود: در آیین دینی خود از همه ائمه به طور مشخص و متواتر داریم که تاکید دارند رفتار و حقوق مهمان حفظ شود.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سفر خراسان شمالی تاکید کردند که در موارد 16 ماده ای ابلاغیه برای سبک زندگی ایرانی اسلامی بحث مهمان نوازی موضوع مهمی است که باید توجه خاصی به آن شود.
شاهمرادی عنوان کرد: تغییر در رفتار و سبک زندگی که یکی از اساس آن مهمان نوازی است خسارات جبران ناپذیری را در کشور ایجاد می کند.
وی اضافه کرد: این فست فودها و غذاهایی که حاوی مواد مضر و مورد تبلیغ غرب است هویت غذایی ما را گرفته و اگر در مورد مهمان نوازی هم به فرهنگ خود رجوع نکنیم دچار همین مشکل خواهیم شد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: تنور گردشگری با مهمان نوازی گرم می شود و زیربنای گردشگری داخلی و خارجی همین فرهنگ شایسته مهمان نوازی است.
همایش یک روزه گفتمان فرهنگ مهمان نوازی با رویکرد توسعه گردشگری جمعی از اساتید، پژوهشگران و مسوولان میراث فرهنگی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.