کد خبر: ۱۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
همکاری هتل هویزه با کتابخانه و موزه ملی ملک

توسعه تهرانگردی و معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر تهران با هدف جذب توریست همواره از اهداف و برنامه‌های هتل هویزه تهران بوده است.

از سوی دیگر، معرفی جاذبه‌های گردشگری و همچنین اماکن تاریخی، فرهنگی و هنری شهر، منطقه و کشور به میهمانان و علی‌الخصوص گردشگران خارجی یکی از رایج‌ترین مواردی است که در هتل‌های مدرن و درجه یک سراسر جهان مورد تاکید قرار می‌گیرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک با طراحی بسته ویژه معرفی و تبلیغ جاذبه‌های گردشگری تهران، در یک همکاری فرهنگی با هتل‌های بزرگ ۴ و ۵ ستاره پایتخت، بخشی ویژه در این مرکزهای اقامتی برای آشنایی گردشگران و جهانگردان با نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و دیگر موزه‌ها و جاذبه‌های تاریخی- گردشگری تهران پدید آورد.

به گزارش روابط‌عمومی هتل هویزه تهران در همین راستا و با توافق صورت گرفته میان هتل هویزه تهران و کتابخانه - موزه ملی ملک به عنوان نخستین و بزرگترین موزه وقفی و خصوصی کل کشور، استند و کاتالوگ‌های معرفی این مجموعه ارزشمند به زبان‌های فارسی و انگلیسی در لابی هتل و در معرض دید میهمانان و توریست‌های داخلی و خارجی قرار گرفت.

کتابخانه و موزه ملی ملک در سال 1316 توسط "حسین آقا ملک" تاسیس و به همراه املاک و مستغلات وقف آستان قدس رضوی شد. این مجموعه عظیم و ارزشمند در حال حاضر در خیابان امام خمینی تهران جنب ساختمان وزارت امور خارجه قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، بخش ویژه معرفی کتابخانه و موزه ملی ملک و دیگر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری تهران برای نخستین بار از نوروز 1396 خورشیدی در هتل هویزه تهران، از مجموعه گروه هتل‌های کوثر به اجرا درآمد.

استند و بسته معرفی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، دربرگیرنده بروشورها و کاتالوگ‌های راهنمای فارسی و انگلیسی، به همراه نقشه دیگر موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری منطقه 12 پایتخت، به عنوان قلب گردشگری تاریخی تهران، در این همکاری در هتل هویزه تهران جای گرفت تا گردشگران و جهانگردان میهمان این هتل بزرگ پایتخت با بهره‌گیری از آن‌ها بتوانند در کنار بازدید از جاذبه‌های گوناگون تاریخی پایتخت، به گونه‌ای ویژه با کتابخانه و موزه ملی ملک آشنا شده، از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران بازدید کنند.