کد خبر: ۱۶۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
یک مقام مسئول از عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام اولین هتل پذیرفته شده در فرابورس ایران در آینده‌‌ نزدیک خبر داد.
محمد علی ابوترابی در حاشیه آخرین روز دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه از عرضه اولیه 15 درصدی سهام هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان به عنوان اولین هتل پذیرفته شده فرابورس در آینده‌‌ای نزدیک خبر داد.


مدیرعامل این هتل 110 هزار میلیون ریالی با تایید خبر افزایش سرمایه در سنوات آتی افزود: در تلاش هستیم سال جاری نیز فروش مجموعه 30 درصد رشد داشته باشد.

ابوترابی همجواری با زاینده رود، 5 ستاره بودن و خوشنامی را از مزیتهای این مجموعه دانسته و اعلام داشت: ظرفیت اقامتی این هتل بین المللی در حال حاضر بالاترین ظرفیت اقامتی در استان اصفهان است چرا که براساس استاندارد جهانی بالاترین درصد اشغال 84 درصد است که رقم 80 درصد را کسب کرده‌ایم و برنامه‌ریزی در زمینه پوشش 80 درصد سطح اشغال هتل موجب شده همواره از درآمدی شناور در این صنعت برخوردار باشیم.

وی همچنین بازسازی فاز قدیم ساختمان این هتل در سال جاری را یادآور شد و گفت: ‌در صنعت هتلداری چنانچه تغییر و به‌روزرسانی وجود نداشته باشد و همچنین توسعه کمی و کیفی در همه ابعاد در دستور کار مدیران قرار نگیرد به طور حتم با شکست روبه‌رو خواهیم بود.

مدیرعامل هتل کوثر اصفهان در خصوص پشتوانه سهام این هتل در شرف عرضه اظهار داشت: این هتل سال گذشته فروش 30 درصد و سودآوری 40 درصد رشد داشت. همچنین 94 باب اتاق به 125 باب افزایش یافت و افتتاح رستوران شبانه روزی سیمین هم نقطه قوتی در فعالیتهای مجموعه است که با اتکا به این اقدامات آینده سهام را می توان روشن دید.

گفتنی است؛ هتل پارسیان کوثر اصفهان که در سال 1350 با نام هتل شرایتون به بهره برداری رسید هم اکنون با پشت سر گذاشتن 4 مرحله طرح توسعه ای درصدد است به عنوان اولین هتل فرابورسی وارد بازار سهام شود.