کد خبر: ۱۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
خبر آتش سوزی هتل پارس اهواز در لابه لای اخبار آتش سوزی انبار بزرگ شرکت کروز گم شد. هتلی که سال ها سازمان های ناظر به آن هشدار داده بودند.

خبر آتش سوزی هتل پارس اهواز در لابه لای اخبار آتش سوزی انبار بزرگ شرکت کروز گم شد. هتلی که سال ها سازمان های ناظر به آن هشدار داده بودند. هتل پارس اهواز در سال 1391 به دلیل اختلال در سیستم سیم کشی برق مورد تذکر واقع شده بود اما بی توجهی مسئولین و تاکید بر ادامه کار مشکلات بسیاری را پدید آورد.

وچود گردشگران متعدد در این هتل و خاسارت وارده یکی از نکات منفی این حادثه بود که متاسفانه جایگاه ایران در حوزه گردشگری را به شدت متزلزل می کند .

چرا نباید هتل های ایران امنیت کافی داشته باشد تا مسافران با خیال آسوده در آن استراحت کنند. عدم نظارت و استاندارد سازی در هتل ها و مراکز اقامتی سبب شده است تا خسارات بسیاری به مسافران از جمله گردشگران کشورهای دیگر به بار آید و سازمان گردشگری به طور رسمی نامه عذرخواهی به سفارت کشور مورد نظر ارسال کند.

دولت و بخش خصوصی باید نسبت به حفظ سلامت گردشگران حساس باشند و بطور كلی جنبه های خطرناك گردشگری باید حل و فصل شوند. به هر گونه مشكل مانند سرقت، گران فروشی، ربایش توسط آدم ربایان و ... باید بررسی و عوامل محرک آن حذف شود.

شرایط و آیین نامه های تسهیل مسافرتی، به ویژه قسمت مهاجرت و گمرك باید تا حد امكان كارآمد و كاربرپسند باشد، در عین حال مقررات را اعمال كند.

ذكر این نكته لازم است كه آنچه «امنیت گردشگری» نامیده می شود تنها حفاظت او از شر دزدان و تبهكاران نیست، تلفات جاده ای، سقوط هواپیما، بوروكراسی در تشریفات روادید و بیمه، نحوهٔ برخورد نیروی انتظامی، نحوهٔ فعالیت كسبه، محدود بودن ساعات كسب كار كسبه در ارتباط با گردشگری به دلیل نداشتن امنیت پس از ساعت مقرر است، در صورتی كه بسیاری از درآمدهای گردشگری از طریق تفریحات شبانه مانند كنسرتهای موسیقی، تئاتر، برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری بدست می آید. در غیر این صورت گردشگرانی كه به اینگونه مناطق سفر می كنند و هزینه سنگینی را برای دیدار از این مناطق متقبل می شوند چاره ای ندارند جز اینكه نیمی از وقت خود را در اتاقهای هتل سپری كنند، زیرا نیروی انتظامی امنیت ساعات نیمه شب را تضمین نمی كند. نیاز گردشگر در استفاده بهینه از روزهای سفر تنها در سایه امنیت مسیر است.

بطور كلی به نظر می رسد امنیت یك كالای جهانی است كه همهٔ اعضای جامعه سعی می كنند آنرا بدست آورند و باید این نكته را خاطرنشان كرد كه قراردادن مسائلی تحت عنون موضوعات امنیتی، می تواند باعث بروز وضعیت بحرانی شود كه مستلزم تدابیر شدید اضطراری است كه چه بسا نابجا بوده و نیز امكان دارد باعث تحریك واكنشهای شدید از سوی دیگران شود، بعلاوه كسب امنیت زیاد باعث ترویج «حالت خوش» خیالی می شود كه خود مانع پیشرفت مترقیانه شده و به حالت رضایت گونه نظرات و انعطاف ناپذیر نسبت به گرفتاری دیگران كمك می كند

گردشگرانی که به ایران می آیند باید در آرامش کامل باشند و با خاطرات خوش به کشورشان باز گردند. اگر چنین رخ ندهد آبروی ایران در جامعه جهانی خواهد رفت و سابقه این کشور زیبا لکه دار می شود.

منبع: تیتر خبر