کد خبر: ۱۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
نائب رئیس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد گفت: 90 درصد از گزارش‌های تخلفی واحدهای اقامتی که به ‌دست ما رسیده است به واحدهای غیررسمی مربوط می‌شود.
مهدی آجیلیان گفت ، در رابطه با تخفیف‌های درنظر گرفته شده توسط هتل‌‌آپارتمان‌داران مشهدی برای زائران و گردشگران در ایام کنونی تا ابتدای تابستان سال جاری اظهار کرد: مطابق هرسال در خارج از ایام پیک، بیش از 80 درصد واحدهای اقامتی با اعمال تخفیف‌های ویژه حداقل 40 درصدی، پذیرای زائران و گردشگران خواهند بود.


وی در رابطه با تخلفات صورت گرفته توسط واحدهای اقامتی در ایام نوروز خاطرنشان کرد: خوشبختانه تخلفات در مراکز رسمی به شکل بسیار محدودتری است و حدود 90 درصد از گزارش‌های تخلفی که به ‌دست ما رسیده است به واحدهای غیررسمی و خارج از پوشش اتحادیه هتل‌‌آپارتمان‌داران مربوط می‌شود.

نائب رئیس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد در خصوص اعتراض اخیر هتل‌‌آپارتمان‌داران مشهدی نسبت به اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده با اشاره به اینکه اعضاء این اتحادیه با توجه به ظرفیت‌های ویژه موجود در این شهر، خواستار لغو این قانون در مشهد هستند، افزود: در حال حاضر بررسی اعتراضات و رسیدگی به این موضوع متوقف شده است و هم‌اکنون منتظر اعزام هیأتی از تهران برای بررسی این موضوع هستیم. همچنین نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر رسیدگی به این موضوع هستند.

آجیلیان در خصوص وضعیت اشغال واحدهای اقامتی مشهد در ایام نوروز امسال اظهارکرد: به ‌طور متوسط در ایام نوروز 45 درصد ظرفیت واحدهای اقامتی در مشهد اشغال شد که این میزان نسبت به ایام مشابه در سال گذشته حدود 25 درصد کاهش داشت.
منبع: ایسنا