کد خبر: ۱۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ایام تعطیلات نوروز یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۸۴ گردشگر و مسافر نوروزی از اماکن گردشگری این استان بازدید کرده اند.

محمود باقری افزود: بیشترین بازدید مسافران و گردشگران طی تعطیلات نوروز (از 25 اسفند ماه 95 تا 13 فروردین ماه امسال) از امامزاده بی بی حکیمه(س) در شهرستان گچساران، منطقه گردشگری شلالدون در شهرستان باشت و چشمه بلقیس در شهرستان چرام بوده است.

وی بیان کرد: تا پایان سیزدهم فروردین ماهامسال۹۲۸هزار و۱۴۳نفر در استان اسکان یافته اند.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این میزان اسکان در مراکز اقامتی استان از جمله هتل ها و مهمانپذیرها، خانه های مسافر، مهمانسراهای ادارات، خانه مسافر، مدارس و پارکهای اسکان بوده اند.

باقری تصریح کرد:میزان ورودی گردشگران به این استان در ایام تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 17 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: دلیل اصلی کاهش گردشگران و مسافران نوروزی به استان کهگیلویه و بویراحمد بارندگی‌های مداوم از اواخر سال گذشته تاکنون بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اسکان شب گذشته مسافران در استان عنوان کرد:۳۲هزار و۶۴۷نفر طی شب گذشته در استان اسکان داده شدند.

باقری تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت جزء 6 استان برتر کشور در جذب گردشگران و مسافران نوروزی بوده است.

وی اضافه کرد: یک هزار و۱۸۸مورد بازدید نظارتی در حوزه های مختلف گردشگری در استان انجام شده است.

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد با 8 شهرستان و جمعیتی بالغ بر 713 هزار نفر و داشتن 270 تفرجگاه طبیعی، 300 بقعه متبرکه، 750 اثر تاریخی ثبت‌شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم‌نواز مکانی مناسب برای سفر و مسافران و گردشگران است.

منبع: ایسنا