کد خبر: ۱۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: ۲ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۴۸۳ مسافر تا صبح امروز در استان اصفهان اسکان داده شده‌‏اند.

فریدون اله‏ یاری اظهار داشت: این آمار از ابتدای نوروز 96 تا صبح امروز 13 فروردین ثبت شده که بیشتر مربوط به اسکان مسافران در مدارس آموزش و پرورش و منازل استیجاری و سپس هتل‏‌ها و مراکز اقامتی است.


وی با بیان اینکه در 12 روز گذشته از نوروز، حدود 4 میلیون و 700 هزار نفر از بناها و مکان‌‏های تاریخی استان اصفهان بازدید کردند، افزود: بازدید گردشگران از جاذبه‏‌های تاریخی استان از یکم تا دوازدهم فروردین حدود 20 درصد درمقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه در این مدت میدان نقش جهان اصفهان بیشترین تعداد بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: باغ فین کاشان، کاخ موزه چهلستون و کاخ عالی قاپو هم با بازدید روزانه حدود 22 هزار مسافر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی همچنین گفت: نوروز پارسال اسکان 2 میلیون و 500 هزار مسافر در استان اصفهان ثبت شد.

اله یاری با اشاره به اینکه استان اصفهان در کنار پنج استان برتر کشور در جذب مسافران نوروزی قرار دارد، افزود: گردشگرانی از استان‌‏های تهران و مناطق شمال غرب کشور بیشترین آمار بازدید از مناطق گردشگری اصفهان را به خود اختصاص داده‌اند.

میدان نقش جهان، کاخ موزه چهلستون، منارجنبان، مسجد شیخ لطف الله، پل‏های تاریخی خواجو و سی و سه پل و مسجد جامع از بناهای تاریخی و گردشگری شاخص اصفهان است.