کد خبر: ۱۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
موقع ورود به هتل نبايد گول ظاهر زيباي اتاق‌ها را بخوريم و به همه چيز دست بزنيم چون باکتري و ميکروب‌هاي مخفي براي از بين رفتن بايد ضد عفوني شوند.


اتاق يک هتل متوسط کثيف‌تر از يک خانه معمولي، مدرسه يا حتي هواپيما است. با توجه به مطالعات، خدمتکاران يک چرخ سريع در اتاق‌ها مي‌زنند و به ندرت بعضي موارد مانند سطل يخ خود را ضدعفوني مي‌کنند. احتمال دارد ميکروب‌ها و احتمالا يک بيماريدر اتاق هتل منتظر ما باشد.

پژوهشي با عنوان بهداشت هتل، مناطق پرباکتري در هتل‌ها را پيدا کرد، که حمام و کنترل از راه دور از پرباکتري‌ترين‌ مکان‌ها بودند. در حالي که در بررسي اخبار شبکه ABC شامل ليوان شيشه‌ايهم مي‌شود که بسيار کثيف است.

آن‌ها مي‌توانند يک خطر بسيار جدي براي سلامتي باشند. اجازه ندهيد اتاقي که به ظاهر پاک است شما را گول بزند. حتي گران‌ترين و جذاب‌ترين اتاق‌هاي هتل هم ميکروب‌هاي مخفي دارند. اگر تخت‌ خواب‌ها به تميزي چيده شده اند، به معناي پاک بودن ملافه‌ها نيست.

اگر فرش شما بي‌عيب به نظر مي‌رسد به معناي اين نيست که با جارو برقي تميز شده است.

برخي از مکان‌هايي که زياد لمس مي‌شوند مانند تلفن‌ها، کليد برق، متکاها به ميکروب و باکتري‌هاي مضر آلوده است. هميشه به ياد داشته باشيد که به درستي اتاق خود را بررسي کنيد و دستمال مرطوب ضدعفوني به همراه داشته باشيد که همه اشيائي که به ميکروب آلوده هستند را پاک کنيد.

باور بکنيد يا نه، کنترل تلويزيون يکي از کثيف ترين موارد در اتاق‌هاي هتل است. کارکنان هتل يک چرخ سريع در اتاق‌ها مي‌زنند و به ندرت موارد تصادفي مانند کنترل را ضد عفوني مي‌کنند.
واقعيت ترسناک: کنترل شما ممکن است به اندازه توالت شما باکتري داشته باشد.

طبق يک بررسي از ۵ هتل زنجيره‌اي در کشور آمريکا، تلفن‌ها حاوي باکتري بودند. مردم کمي تلفن را لمس مي‌کنند، ولي آن‌ها به درون‌شان استنشاق مي‌کنند، که سبب مي‌شود ميکروب به سادگي گسترش يابد. در حقيقت اغلب بسياري از خدمتکاران آن‌ها را تميز نمي‌کنند.
اگر شما سعي داريد از آنفولانزا و سرماخوردگي جلوگيري کنيد، دستمال مرطوب ضدعفوني‌کننده همراه خود داشته باشيد و قبل از استفاده از تلفن آن را پاک کنيد.

قبل از لمس کردن حمام به خصوص سينک حمام، مراقب باشيد. با توجه به مطالعاتي با عنوان هتل‌هاي در معرض کثيفي، در هتل‌هاي ۳ ستاره «مخمرها» (yeast)، «کوکسي‌هاي گرم مثبت» (gram-positive cocci) و «کوکسي‌هاي گرم مثبت نوع ۲» (gram-positive cocci, type 2) را تست مي‌کنند که همه آن‌ها در حمام وجود دارند.

تشک و فرش خود را قبل از خوابيدن روي آن چک کنيد. بهتر است به همراه خود جاي خواب خود را به هتل بياريد.
مشکلات تخت خواب مانند چيزهاي مخفي در درزهاي توي تشک، بالا تختي و جعبه فنري هستند. تعجب نکنيد اگر آن‌ها راهي به جاي خواب شما پيدا کرده باشند!
يک مورد ديگر وجود دارد که خدمتکاران هتل از آن به سادگي مي‌گذرند که پر از آلودگي و ميکروب است، يخچال است.
نکته: اگر شما واقعا به يخ نياز داريد، تماس بگيريد و کيسه پلاستيکي براي نگهداري يخ درخواست دهيد. اين روش از نوشيدن يخ آلوده به باکتري‌هاي مضر جلوگيري مي‌کند.