کد خبر: ۱۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹
مدیر گردشگری هتل درویشی گفت:
مدیر گردشگری و توسعه هتل درویشی بیان کرد: مشکلات داخلی هتلداری جدای از مشکلات اقتصادی نیست،با گسترش فرهنگ سازی و افزایش آگاهی؛این صنعت رونق بالاتری خواهد گرفت.

درپی گفت‌و‌گوی بین مسئولان هتل درویش و پایگاه خبری هتل جار در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته دکتر مجتبی مدنی مدیر گردشگری و توسعه هتل درویشی نکاتی رابیان کردند که حائز اهمیت می باشد.

مجتبی مدنی در خصوص هتلداری در بخش خصوصی بیان کرد: درهمه‌ی دنیا هتلداری در مالکیت بخش خصوصی است.از آنجایی که هتل نماد فرهنگ یک کشور است و از جهاتی دیگر ویژگی ایرانیان مهمان نوازی می باشد باید هتل ها در مالکیت بخش خصوصی باشد تا بتوان بطور سهل‌الوصول ‌آن را گسترش داد.

مدیر گردشگری هتل درویشی در خصوص افزایش نرخ هتل ها: ما تابع قوانین جامعه‌ی هتلداران هستیم هر چند که نرخ های تنظیم شده قطعی نمی باشد.

مدنی در خصوص اشغال هتل درویشی در سال 95 و 96 توضیح داد: در سال 95رقمی بالای 80 را شامل می شده است.وی ادامه داد هتل درویشی برای سال آینده برنامه های متنوع تری نسبت به سال قبل تدارک دیده است،در این هتل سعی شده تا تنوع مسافر از نقاط مختلف دنیا و ایران انجام شود و امکاناتی از قبیل پکیج، تور ، پروازچارتر و امکانات خاص سرمایه گذاری که تنوع بیشتری را فراهم آورد.

وی در خصوص وجود 127 هتل در مشهد پاسخ داد: مشهد یک قطب گردشگری-مذهبی می باشد و هنوز از کمبود هتل رنج می برد.«هتل سازی باید در مشهد رواج پیدا کند اما هتل‌های 5 ستاره  وقطعا مشهد ظرفیت افزایش هتل را دارا خواهد بود»

مدنی راهکارهای منطبق سازی هتلداری ایرانی در سطح بین المللی را چنین توضیح داد:

استفاده از تکنولوژی های جدید، استفاده از سازه‌های محکم، استفاده از امکانات نرم افزاری را نیاز این صنعت دانست

وی درخصوص مشکلات و موانع داخلی هتلداری اظهار کرد:

مشکلات داخی هتلداری جدای از مشکلات اقتصادی نیست،با گسترش فرهنگ سازی و افزایش آگاهی؛این صنعت رونق بالاتری خواهد گرفت.

وی در پایان بیان کرد،در حال حاظر تمامی هتل ها پیشرفت کیفی بسزایی دارند ولی باید سعی در تنوع بخشی مسافران، ایجاد امکانات و تمهیدات بیشتری که مسافران باخاطر اطمینان بیشتری به سفر بپردازند.