کد خبر: ۱۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
مدیر عامل گروه هتل‌های ایران گردی و جهان گردی در پی دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ابراز کرد: اگرکنترل خانه مسافرها در قالب منسجم و منظم شده ای صورت پذیرد نه تنها به این صنعت آسیبی وارد نخواهد شد بلکه باعث رشد آن می شود.

به گزارش پایگاه خبری هتل جار در مصاحبه با خبرنگاران بیان کرد: مدیر گروه هتل های ایران گردی و جهان گردی پس از سه سال در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حضور به هم رسانید.

گروه هتل های ایران گردی و جهان گردی دارای 64 هتل در 24 استان کشور می باشد که بالغ بر هزار اتاق و هزار نیروی انسانی دارد.

تاوتلی در رابطه با خصوصی سازی این صنعت چنین اظهار کرد: با توجه به تجربه ای که از کشور های در حال توسعه می توان دریافت اقتصاد در بخش خصوصی بسیار راحت‌تر و سریع‌تر رشد خواهد کرد.در نتیجه هتلداری اگر در بخش خصوصی باشد بهتر رشد خواهد کرد.

تاوتلی در مورد افزایش نرخ هتل ها توضیح داد:

به دلیل این که هتلداری زیر نظر سازمان میراث فرهنگی است هیچ هتلداری قادر نخواهد بود نرخ هتل‌ها را افزایش بدهد.چرا که گردشگری یک فعالیت لوکس است.وی در مورد ضریب اشغال هتل‌ها گفت: درسال 94با52% و درسال95با54% بوده است ولی درسال 96 با توجه با اهدافی که برای گروه هتل های ایران گردی و جهان گردی مشخص شده است، قادر خواهیم بود ضریب اشغال هتل ها را افزایش دهیم. وی ادامه داد:اهدافی که برای این گروه هتل‌ها در نظر گرفته شده در افزایش کیفیت،افزایش درآمد و کنترل هزینه ها بیان کرد.

مدیر عامل گروه هتل های ایران گردی و جهان گردی در ارزیابی خود از نمایشگاه بیان کرد: با توجه به این موضوع،بنده شخصا 3 سال در این نمایشگاه ها حضور نداشتیم؛ اما امسال خیلی پرشکوه و پر رونق برگزار شد و قطعا بهار خوبی برای این صنعت است.

وی در رابطه با خانه های مسافر و هتل ها ابراز داشت:

اگرکنترل این خانه ها در قالب خوب و منظم شده ای صورت پذیرد نه تنها به این صنعت آسیبی وارد نخواهد شد بلکه باعث رشد آن می شود.

وی گفت:سیستم عملکرد خانه مسافرها با عملکرد هتل ها بسیار متفاوت است و دلیل آن هم در نوع قیمت، سرویس‌دهی و نوع خدمات می باشد.

وی در پایان در خصوص استخدام دانشجویان خاطر نشان ساخت:دانشجویان هتلداری به دلیل این که امور هتلداری را تئوری می خوانند و با توجه به مدرک دریافت شده از سوی دانشجویان به نسبت توقع آن ها نیز بالا می رود و تخصص تجربی آن ها بسیار پایین می باشد.پس توصیه می شود در زمان دانشجویی به کار ورزی در قسمت های مربوط بپردازند تا تجربه لازم کسب شود.