کد خبر: ۱۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲
حمید جاویدان مدیر هتل شیراز در حاشیه دهمین نمایشگاه گردشگری و هتلداری در گفت و گو با خبر نگاران هتل جار گفت:هتلداری فقط در آمد زایی نیست بلکه باید به بخش های دیگر آن توجه شود بخش هایی از قبیل خدمات،آموزش و نیاز مهمان نادیده گرفته می شود و در صورت ادامه این روند ،این صنعت رو به نابودی می رود.

به گزارش هتل جار ، یکی از هتل هایی که در نمایشگاه بین المللی گردشگری و هتلداری وجود دارد هتل شیراز است که توسط آقای حمید جاویدان مدیریت می شود. وی در گفتگو با خبرنگاران هتل جار اعلام کرد که حدودا شش سال است که  در ایران حضور دارد و کوشش کرده اند که بهترین سرویس را به مسافران و گردشگران ارائه بدهند.

جاویدان در ادامه افزود که واردات اطلاعات این صنعت از کشور های اروپایی به ایران و بومی سازی آن از اقداماتی بوده که انجام شده است . مدیر هتل شیراز در عدم ارایه خدمات مطلوب توسط برخی از هتل های پر ستاره انتقاد و بیان داشت در بعضی از هتل ها ارائه سرویس مطلوب با توجه به ستاره های هتل انجام نمی شود.

جاویدان در خصوص نرخ هتل ها نیز بیان کرد:نرخ هتل ها با توجه به تورم هر ساله ،  امسال نیز مانند سال های پیش افزایش یافته که در استان فارس با افزایش یازده و نیم درصدی مواجه بوده است. وی خاطر نشان کرد که مشتریان و مهمانان نیز می توانند با توجه به انتخاب یا عدم انتخاب خود در این تصمیم تاثیر بگذارندوی در مورد ضریب اشغال هتل ها در سال های 96و 95 بیان کرد:به نظر می رسد  سال آینده برای هتل های فارس سالی پر رونق باشد چرا که به طور کلی پیش بینی می شود بین 13 تا 15 درصد افزایش ضریب اشغال وجود داشته باشد. وی گفت مشکلات همیشه دامن گیر این صنعت بوده اما می توان با ارایه خدمات بهتر از ضعف آن جلو گیری نمود. او بیان کرد عید سال ۹۶در فارس متفاوت تر از سال های دیگر برگزار خواهد شد.

جاویدان خاطر نشان کرد صنعت هتلداری در بخش خصوصی به صورتی بهتر و با اثربخشی بیشتر حرکت خواهد نمود و دلیل آن هم این است که با سرمایه گذاری در یک بخش، فرد نیاز به ثمربخش بودن آن سرمایه گذاری را دارد که با ارائه خدمات این ثمر به نتیجه خواهد رسید. وی عامل و تاثیر آموزش را بسیار مهم ارزیابی نموده و اعتقاد دارد که آنچه هیچگاه در این صنعت پایانی ندارد آموزش است.

وی در آخر بیان کرد خواسته من از مسئولان و دست اندرکاران این صنعت این است که جوانان با استعداد در این صنعت را شناسایی و به پرورش آن ها برای پیشبرد این صنعت بپردازند چرا که این صنعت می تواند نیاز های مادی یک کشور را تامین کند.

جاویدان در مورد خانه های مسافر بیان کرد:اگر ما مشکل اولیه یعنی هتل سازی را حل کنیم خانه های مسافر درمرحله  دوم و سوم قرار خواهد گرفت. مثلا وقتی در فصل عید مسافران به شهر شیراز سفر می کنند و هتل خالی پیدا نمی کنند خواه نا خواه مجبور هستند از خانه های مسافر استفاده کنند. البته این مشکل بخشی توسط ما و بخشی توسط مردم تشکیل می شود. اگر سرمایه گذاران در ساخت‌ هتل ها اقدامات لازم را به عمل آورند و فرهنگ سازی توسط سازمان های مورد نظر صورت بگیرد  قطعا اینگونه مشکلات حل خواهند شد.