کد خبر: ۱۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در برخی از نقاط پر جاذبه کشورمان مانند مازندران هنوز یک هتل 5 ستاره با استانداردهای بین‌المللی وجود ندارد که ضعف صنعت گردشگری محسوب می‌شود

 
به گزارش پایگاه خبری هتل جار به نقل از مشهدسر، ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌‌وگویی با اشاره به اینکه ایران رتبه دهم جاذبه‌های تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی دنیا را دارد، اظهار کرد: برگزاری کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری جهان در کشورمان می‌تواند زمینه ورود گردشگران بیشتری را به ایران ایجاد کند.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری جهان که از 45 کشور برای شرکت در کنوانسیون به ایران آمده‌اند می‌توانند پیام صلح و دوستی مردم ایران را به دنیا اعلام کنند، افزود: باید طی چند روز برگزاری این رویداد جهانی، راهنمایان گردشگری را با ظرفیت‌های خاص و چشمگیر کشورمان آشنا کرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه علی‌رغم بهره‌مندی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخ اما وضعیت زیرساخت‌های گردشگری در کشور نامناسب است، ادامه داد: برای توسعه زیرساخت‌ها باید اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شود زیرا زمانی که تورگردانان خارجی در ایران حاضر می‌شوند حتما امکانات و خدمات رفاهی را بررسی می‌کنند و این مهم می‌تواند تاثیر منفی در جلب نظرشان بگذارد.
نانواکناری با بیان اینکه متاسفانه هم‌اکنون خدمات رفاهی بین راهی محدودی برای گردشگران ارائه می‌شود، افزود: متاسفانه در برخی از نقاط پر جاذبه کشورمان مانند مازندران هنوز یک هتل 5 ستاره با استانداردهای بین‌المللی وجود ندارد که ضعف صنعت گردشگری محسوب می‌شود؛ باید با ارائه تسهیلات و روان‌سازی اجرای قوانین، از ظرفیت بخش خصوصی در این عرصه بهره برد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در حوزه تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری عملکرد مناسبی نداشته و ضعیف بوده‌ایم، بنابراین با میزبانی کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری جهان می‌توان این ضعف را کمی برطرف کرد.

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی مستمری در صنعت گردشگری صورت گیرد تا بتوان به اهداف درنظر گرفته شده در چشم انداز 20 ساله 1404 دست یابیم.