کد خبر: ۱۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
هکرها در تازه ترین اقدام خود با هک کردن قفل های هوشمند درب هتلی در اتریش مسافران را در آنها گرفتار کرده و با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل از آنها باج خواهی کردند.

به گزارش پایگاه خبری هتل جار به نقل از وب سایت پزشکی علیرضا مجیدی:هکرها در تازه ترین اقدام خود با هک کردن قفل های هوشمند درب هتلی در اتریش مسافران را در آنها گرفتار کرده و با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل از آنها باج خواهی کردند.

این حادثه در هتل آلفین در کشور اتریش رخ داد و باعث ترس و نگرانی و وقوع مشکلاتی  برای ساکنان این هتل شد.

هکرها با نفوذ به سیستم کلید الکترونیک هتل یاد شده آن را خنثی کرده و سپس با استفاده از سیستم رایانه های ابداعی خود درب های هتل یاد شده را از راه دور قفل کردند و باعث شدند مهمانان تازه از راه رسید ه چند ساعتی در لابی هتل معطل بمانند و دیگر مسافران هم نتوانند از اتاق های خود خارج شوند.


هکرها سپس با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل نوشتند: صبح به خیر. شما برای حل این مشکل باید 1800 دلار باج بدهید. در این ایمیل هشدار داده شده بود که در صورت عدم پرداخت این مبلغ در ظرف 24 ساعت باج درخواستی دو برابر خواهد شد.این اتفاق در طول تاریخ 111 ساله فعالیت این هتل بی سابقه بود و با توجه به شهرت هتل مذکور و دریافت 530 دلار در شب برای اقامت بابت هر سوئیت به حسن شهرت آن به شدت لطمه زده است. مشکل یاد شده بعد از چند ساعت با همکاری متخصصان امنیتی حل شد. اما وقوع چنین مشکلی نشانگر خطرات استفاده از نرم افزارهای فاقد امنیت لازم در هتل هاست.


بر اساس بررسی های وزارت دادگستری آمریکا حملات هکری با استفاده از باج افزارها در سال 2016 نسبت به سال قبل از آن چهار برابر شده و هر روز به طور متوسط 4000 دلار خسارت وارد می کند. متوسط خسارات ناشی از این حملات برای هر قربانی نیز از 24 میلیون دلار در سال 2015 به 209 میلیون دلار در سال 2016 افزایش یافته است.