کد خبر: ۱۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي :هم اکنون ايران به کانون امن گردشگري در منطقه خاورميانه تبديل شده و افزايش ۱۱۴درصدي حضور گردشگران خارجي در کشور نيز مويد اين مساله است.

به گزاش پایگاه خبری هتل جار به نقل از مهر، زهرا احمدي پور بعد از ظهر پنجشنبه در نشست شوراي اداري استان مرکزي در اراک اظهار داشت: طي سال جاري تاکنون آمار ورود گردشگران خارجي به کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته يکصد و ۱۴درصد افزايش داشته است.

احمدي پور افزود: سال ۲۰۱۷ به عنوان سال گردشگري جهاني معرفي شده بنابراين ما نيز بايد به منظور توسعه صنعت گردشگري در کشور اقدام کنيم و با جديت بيشتري براي عملياتي شدن برنامه ريزي هاي اين حوزه گام برداريم.

احمدي پور گفت: ايجاد اشتغال در بخش توليد هزينه زيادي دارد اما مي توان با سرمايه گذاري اندک در بخش صنايع دستي و گردشگري اشتغال و درآمدزايي ايجاد کرد.
وي افزود: وجه تمايز کشور ايران از ديگر کشورهاي اروپايي که در صنعت گردشگري فعال هستند اين است که کشور ما به واسطه قدمت بالاي تاريخي از ظرفيت آثار تاريخي برخوردار است که بسياري از کشورها اين شاخصه را ندارند بنابراين بايد اين توانمندي را در مسير رونق صنعت گردشگري به کار گيريم.

وي در رابطه با تحقق تعهدات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تصريح کرد: هر قولي که مسئولان گذشته ميراث فرهنگي به مردم استان هاي کشور داده باشند در اسرع وقت پيگيري و زمينه هايي اجرايي شدن آن فراهم مي شود.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور ادامه داد: اميدواريم موضوع ثبت جهاني نوروز در يونسکو به زودي به سرانجام برسد و اين آئين که در واقع سنت مشترک ۱۲ کشور جهان است براي دنيا پيام آور صلح و دوستي باشد.

معاون رئيس جمهور بيان کرد: رونق صنعت گردشگري عامل مهمي در دستيابي به توسعه پايدار است که اين توسعه پايدار در نهايت مولفه هاي مدنظر اقتصاد مقاومتي را محقق مي سازد.