کد خبر: ۱۵۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
نشست کمیته برنامه‌ریزی جامعه هتلداران ایران در قشم برگزار شد.در این نشست به فقدان استراتژی های مشخص کردشگری،فقدان ارتباط موثر جامعه هتلداران قشم با جامعه هتل داران ایران،استفاده از تجارب و دانش و توانایی های جامعه سخن به میان آمد.

نشست کمیته برنامه‌ریزی جامعه هتلداران ایران در شهر قشم با حضور جناب آقای حمزه زاده رئیس و اعضای جامعه هتلداران ایران و مؤمنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تشکیل گردید و اکنون در حال برگزاری است.


                     

"فقدان استراتژی‌های مشخص گردشگری"

فرزین حقدل معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم

در ابتدای جلسه حقدل معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گزارش در خصوص جاذبه‌های گردشگری این جزیره اعلام و این جاذبه‌ها را بی‌نظیر دانست. وی فقدان استراتژی‌های گردشگری را از معضلات گذشته و اکنون این صنعت دانست و به پروژه ژئوپارک اشاره نمود.

ایشان اعلام نمودند که با توجه به تلاش‌های زیاد ژئوپارک قشم به شبکه جهانی برگشته و اردیبهشت‌ماه سال آتی افتتاح خواهد شد.

"استفاده از تجارب ، دانش و توانایی‌های جامعه" 

حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران ثبت جهانی ژئوپارک را تبریک و مختصری در خصوص فعالیت‌های این جامعه نکاتی را ایراد نمود.

حمزه زاده استفاده از تجربیات و دانش این جامعه توسط سازمان میراث فرهنگی را فرصت خوبی دانست و خواستار استفاده این سازمان جهت جلوگیری از مشکلات پیش‌آمده و همچنین انجام نیازسنجی هتلداری توسط این جامعه شد که بتواند از بروز مشکلاتی که به‌طور مثال در شهر مشهد دارد جلوگیری نماید.

حمزه زاده توسعه مراکز اقامتی غیر معتبر را از دلایل کاهش ضریب اشتغال هتل‌ها دانست و خواستار برخورد جدی و قاطع در این خصوص دانسته و به‌عنوان نمونه فلسفه وجودی مدارس جهت استفاده به‌عنوان مرکز اقامت را برخلاف سیاست تدوین‌شده در این خصوص است."فقدان ارتباط مؤثر جامعه هتلداران قشم با جامعه هتلداران ایران"

اسدی نایب‌رئیس جامعه هتلداران قشم معقول ماندن ارتباطات مستمر با جامعه ایران از دلایل عدم استفاده از فرصت‌های مناسب گردشگری برشمارد.

تأسیس شرکت توسعه سرمایه‌گذاری گردشگری ایران توسط جامعه هتلداران ایران از پیشنهاداتی بود که اسدی مطرح و برای توسعه گردشگری به‌ویژه توریسم دریایی بسیار کارآمد دانست.

" برنامه‌ریزی پرایدی راهکار توسعه گردشگری قشم"

مؤمنی رئیس سازمان منطقه آزاد قشم توجه به موضوع انرژی در منطقه قشم را از دلایل عدم توجه به گردشگری و مزیت انرژی در منطقه قشم دانست. مؤمنی قبول وجود بحران در گردشگری را مقدمه رفع مشکل دانست و حضور 25 دستگاه در امر سیاست‌گذاری گردشگری را از موضوعات قابل‌توجه مشکل‌ساز دانست و خواستار تغییر رویکرد در این زمینه شد.

هم چنین مؤمنی استفاده از تجارب کشورهای منطقه جهت توسعه هتلداری را از راهکارهای مناسب در این زمینه دانست.


اهم مطالب مطرح شده از سوی حمید رضا مومنی ، رئیس هیئت مدیره و‌مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشست با جامعه هتلداران کشور:

توسعه درمنطقه آزاد قشم بایستی بر اساس مزیت های موجود و اسناد فرادستی باشد . قشم بر اساس مطالعات صورت گرفته های نفت و‌گاز وانرژی با قابلیت های ویژه و طبیعی گردشگری است

امروز در حوزه صنعت بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان هزینه ایجاد یک شغل است ، درحالیکه در حوزه هایی مانند گردشگری و کشاورزی و خدمات، با قیمت تمام شده پایین تری شغل بیشتری ایجاد می شود.

در قشم به دنبال برنامه ریزی عاقلانه هستیم ؛ درحال حاضر قشم بیشتر مقصد مسافری است تا گردشگری؛بسیاری از افرادی که به جزیره قشم می آیند با اتومبیل و چادر مسافرتی به قشم می آیند ؛ ما باید با تدبیر و تعامل فیمابین مسافر را به گردشگر تبدیل کنیم

یکی از اهداف ما کم کردن هزینه سفر به قشم است ؛ چالش کاهش هزینه سفر به قشم یک چالش جدی است که درحال برنامه ریزی برای رفع آن هستیم ؛ ایجاد آلترناتیو درحوزه حمل و نقل ، تملک و یا سرمایه گذاری بر روی یک ایرآین هوایی و ساماندهی گردشگری گروهی و کاشانه مهمان ها جزو راهکارهایی هستند که می توانند باعث کاهش هزینه سفر به قشم شوند.

برای کم کردن مشکلات اسکان مسافران نوروزی در سال جدید ۱۲ کمپ پارک در قشم احداث شده است اما این امر نافی توسعه فضای هتلی در جزیره قشم نیست.

تعداد تخت های هتل های قشم از ابتدای دولت تدبیروامید تاکنون رشد ۱۰۰درصدی داشته است.

قبل از توسعه فضای هتلی در جزیره قشم بایستی زیرساخت های بهره مندی از این فضا ایجاد شود ؛ توسعه زیرساخت ها و اماکن گردشگری ، توسعه صنایع مرتبط با حضور کارشناسان و مدیران تراز اول مانند صنایع نفت و پتروشیمی و بصورت عام توسعه سرمایه گذاری در جزیره قشم، پیش نیاز توسعه فضای هتلی در این منطقه خواهد بود.


 آمار نوروز سال 1395 در قشم :

770 هزار نفر مسافر ورود

192 هزار خودرو ورود داشته

72% خودروها پراید بوده است

باید برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری در قشم انجام شود.

68% خودشان مسافران آشپزی می‌کنند.

باید طرح ارتقای مسافران به گردشگران را از اولویت‌ها دانست.

6% مسافران با هواپیما وارد و 94% از مسیرهای دیگر وارد می‌شوند.

مؤمنی اشاره کرد که طراحی سفر ارزان از راهکارهایی است که باید به‌طورجدی به آن توجه نمود.

افزایش تعداد تخت‌های اقامتی ، ایجاد تنوع گردشگری در جزیره ، ارزان‌سازی سفر، ایجاد خط هوایی مشخص ، و برخی از موارد را از راهکارهای توسعه گردشگری این جزیره دانست.

مؤمنی اضافه کرد که قیمت تمام‌شده ساخت هتل باید به‌صورت قابل‌توجهی کاهش داشته باشد تا مسافر بتواند به‌راحتی و قیمت‌های ارزان از خدمات استفاده نماید.

ایشان عدم دادن مجوز برای ساخت هتل‌های 5 ستاره را در این راستا ارزیابی نمود.

ایشان ساخت پل خلیج‌فارس را هم مزیتی برای گردشگری قشم ندانست.

مؤمنی ارائه زمین و مجوزهای رایگان جهت توسعه هتلداری را از اموری دانست که انجام می‌شوند.


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
hoteljar
خدابخش
|
hoteljar
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
hoteljar
0
0
hoteljar با سپاس از خبر رساني فوق العاده
مدیر پایگاه ممنون.سپاس از لطف شما