کد خبر: ۱۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
معاون هماهنگي امورعمراني استاندار يزد در ستاد اجرايي خدمات سفر استان گفت: در نوروز امسال بايد قيمت هتل‌ها و رستوران ها زيرنظر اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان به صورت جدّي كنترل شود تا شاهد نارضايتي مردم و مسافران نباشيم.
ستاد اجرايي خدمات سفر استان پيش از ظهر دوشنبه بيستم دي ماه به رياست معاون هماهنگي امورعمراني استاندار و با حضور مديران کل دفاتر امور شهري و روستائي و شوراهاي استانداري، برخي از فرمانداران استان، مديرکل اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و اعضاي اين ستاد در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.


«سيدمحمدرضا سيدحسيني» در اين نشست گفت: لازم است ستاد سفر شهرستان ها براي نوروز96 تشكيل شوند تا در روزهاي اول عيد با امور پيش بيني نشده اي مواجه نشويم، همچنين دستگاه هاي خدماتي اطلاع داشته باشند كه به علت سفرهاي نوروزي كل استان اجازه حفّاري و جا به جايي ندارند و تاريخ دقيق ممنوعيت حفاري هم به صورت کتبي به شهرداري ها و دستگا ههاي خدماتي اعلام مي شود.

وي بر فعال شدن گردشگري روستايي در نوروز 96 تاكيد كرد و ادامه داد: شايسته است امسال گردشگري روستايي را فعال كنيم چون در روستاها كارهاي خوبي از اين جهت انجام شده و مي توان به عنوان پتانسيل  استان روستاهايي همچون عقدا و اسلاميه در جهت گردشگري روستايي اقدام كنند و بخشداري ها كمك هاي لازم را در اين جهت داشته باشند.

سيدحسيني بر تبليغات صحيح هتل ها و رستوران ها در ايام عيد نوروز تاكيد كرد و افزود: ميراث فرهنگي بهتر مي تواند بر تبليغات هتل ها و رستوران هاي زيرنظر اداره ميراث فرهنگي نظارت داشته باشد زيرا مشاهده شده در برخي موارد تبليغات اغراق آميز و اطلاعات اشتباه باعث ناراحتي و نارضايتي مسافران مي‌شود بنابراين سعي شود تا رعايت درجه بندي صحيح هتل ها در تبليغات انجام شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خاطرنشان کرد: در برخي موارد قيمت غذاهاي رستوران ها بالاست كه موجب نارضايتي مردم شده و بايد قيمت غذاها با صنف كنترل شود، همچنين بحث بهداشتي و ساماندهي منازل شخصي در ايام نوروز از مسائل مهمي است كه بايد نيروي انتظامي از محل هاي اسكان مسافران در ايام نوروز خبر داشته باشد و اتحاديه هتلداران نيز اين منازل شخصي را ساماندهي كند تا مشكلي براي مسافران استان ايجاد نشود.

وي خطاب به مديران اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گفت: به هتل ها و رستوران هايي كه داراي ضوابط و شرايط مقرر در آيين نامه مربوطه هستند اجازه فعاليت زيرنظر اداره ميراث فرهنگي داده شود و به هتل ها و رستوران هايي كه فاقد شرايط لازم هستند، اجازه فعاليت زيرنظر اداره ميراث فرهنگي داده نشود.

سيدحسيني در پايان سخنان خود يادآور شد: نمازخانه‌ها، مراكز بين راهي و مساجد نيز در خدمات ارائه شده در سفر مهم هستند و بايد نظارت ها بر اين اماکن بيشتر شود و فرمانداران براي رفع نواقص كمك كنند.

گفتني است در اين نشست دستورالعمل اجرايي ساماندهي و ارتقاي خدمات سفر ويژه نوروز 96 ارائه و همچنين هماهنگي هاي لازم در رابطه با برگزاري هفدهمين كنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري در بهمن ماه سال جاري انجام شد.