کد خبر: ۱۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
براساس گزارش خبرگزاری های عراقی، بر اثر آتش سوزی در شامگاه شنبه، در یک هتل در مرکز کربلا، یک تن جان خود را از دست داد و هشت تن دیگر مجروح شده و به بیمارستان های این شهر منتقل شدند.
«جواد شاد» مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی،روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر،افزود: این حادثه در هتل «قصرالمولی» در موقعیت باب القبله در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه شنبه روی داد.


وی با بیان اینکه زائران حادثه دیده توسط یک کاروان سیاحتی به نام ‘کاروان یگانه گشت’ به این سفر زیارتی اعزام شده بودند، اظهار کرد: این کاروان مجوز زیارتی از اداره کل حج و زیارت نداشته و به صورت غیر مجاز اقدام به اعزام زائران به عتبات عالیات نموده است.
وی گفت: کاروان مزبور بدون توجه به مسائل ایمنی زائران را در هتلی که فاقد استانداردها و ایمنی لازم بود، اسکان داده است.
شاد با بیان اینکه این حادثه در نبود بسیاری از زائران ساکن در این هتل اتفاق افتاده است، افزود: به دلیل اعزام غیر مجاز این زائران هیچگونه اطلاعاتی از شمار و اسامی آنان در دست نیست و فقط کشته شدن پنج زائر خراسان رضوی و مجروحیت شدید دو نفر دیگر اعلام شده است.
بر اساس بررسی های اولیه زائرانی که دچار حادثه شده اند سالمند بوده اند.
وی با بیان اینکه کل هتل دچار سوختگی شدید شده و مدارک شناسایی، چمدان ها و وجوه زائران در آتش سوخته است، گفت: بررسی و پیگیری برای شناسایی هویت زائران در حال انجام است.
به گفته وی ۱۰۸ زائر ایرانی در این هتل سکونت داشتند.برخی سایت ها پیش از این از کشته شدن یک نفر و مجروحیت هشت نفر در این حادثه خبر داده بودند.
منبع: ایرنا