کد خبر: ۱۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷
یک بانوی معلم شیرازی در مدرسه کیافر شهرستان رباط کریم با دعوت از همکارش با لباس زیبای قشقایی، به معرفی فرهنگ و لباس قشقایی به دانش اموزان کلاسش پرداخت.

فاطمه مهدی پور که اخیرا اخباری از حضور ایشان با لباس قشقایی در مدرسه ای از شهرستان شهریار و اختصاصی درسی برای معرفی استاد محمد بهمن بیگی به دانش اموزان را منتشر کرده بودیم که به همانند یک سفیر فرهنگی قشقایی در آمورزش و پرورش تهران مشغول به خدمت است به خبرنگار  قشقایی آنلاین گفت: خانم عطیه مختاری نژاد از دوستانم که ساکن استان تهران شهرستان رباط کریم هستند از من دعوت کردند که برای تدریس درس اقوام ایرانی با لباس قشقایی به کلاسش بروم.
مهدی پور افزود، در این کلاس از همه قومیت های ایران صحبت و به صورت ویژه به معرفی فرهنگ و لباس ایل بزرگ و پر افتخار قشقایی پرداخته شد.
 

وی در مورد همکارش افزود خانم مختاری نژاد اصالتا اهل شیراز هستند که در انتها لباس پر افتخار ایل قشقایی را برتن کردند و من به داشتن چنین دوستانی که برای تمام اقوام ایرانی احترام قائل هستند افتخار می کنم.در عصر حاضر به دلیل رشد شهر نشینی فرهنگ های بومی و منطقه ای مورد تجاوز جامعه ی مدرن امروز قرار گرفته و جز نامی از آن ها در کتاب های مدارس چیزی دیده نمی شود. باید توجه داشت که کشور ایران دارای قومیت های مختلف می باشد که همگی آن ها محترم هستند.