کد خبر: ۱۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۷
رئیس جامعه هتلداران بیان کرد دو عامل اساسی برای جلب سرمایه گذار در عرصه هتل سازی موثر واقع می شود. مشوق‌هایی مثل واگذاری زمین با قیمت مناسب و دیگری آزادسازی نرخ اقامت برای اطمینان از بازگشت سرمایه عنوان کرد.

وی بیان کرد در تهران تقاضا برای ساخت هتل زیاد است اما به دلیل اینکه زمین ها با نرخ گران فروخته می شود و عوارض شهرداری بالااست سرمایه گذاران نمی توانند در این شهر هتل 4 یا 5 ستاره بسازند.در حالی که الان باید از سرمایه دار حمایت شود.
به گزارش هتل جار به نقل از ایسنا:حمزه زاده توضیح داد که استقبال به نسبت گذشته زیاد شده، اما مشکلات زیربنایی آنقدر زیاد است که بیشتر سرمایه‌گذاران از همان ابتدای کار با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شوند.« وضعیت به گونه‌ای شده که با هر درخواستی برای ساخت هتل موافقت می‌شود؛ بدون آنکه به سرمایه‌گذاری جهت داده شود. مصداق ملموس این شرایط، مشهد است که بدون نیازسنجی، هتل‌سازی به شکل انبوه در حال اتفاق است و حتما در آینده نزدیک این شهر را دچار مشکل می‌کند.» حمزه‌زاده تاکید کرد: «در دنیا هر نوع توسعه‌ای بر مبنای مطالعه صورت می‌گیرد. اگر بنا بر توسعه بی‌رویه باشد که اخلال ایجاد خواهد شد. این موضوعی نیست که از آن غافل شویم و باید توجه جدی‌تری صورت گیرد.


وی اظهار داشت ساخت هتل های 4یا5 ستاره بدون در نظر گرفتن نیاز مناطق مختلف صورت می گیرد.و از ساخت هتل بدون نیاز سنجی انتقاد کرد. این هتلدار البته در دسترس نبودن اطلاعات هتل‌هایی که گفته شده به بهره‌برداری رسیده‌اند، را نیز مورد نقد قرار داد واز سازمان میراث فرهنگی خواستار اطلاعاتی در مورد هتل های تازه تاسیس شده است.
پیش از این معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده بود که45 هتل در سه سال و نیم گذشته وامسال به صورت کلی به بهره برداری وچرخه خدماتی اضافه شده اند.وی گفته بود که ۱۷۵ هتل 4 و 5 ستاره با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۸۰ درصد در حال ساخت است که تا پایان سال ۱۳۹۶، ۶۵‌واحد آن به بهره‌برداری می‌رسد.