کد خبر: ۱۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
مسئول اقامتگاههای بوم گردی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: هزینه بسیار مرمت خانه های تاریخی ، کمبود تسهیلات و تامین وثیقه یا ضامن برای دریافت تسهیلات بانکی از مشکلات اصلی توسعه این اقامتگاههاست.
مهدی ذوالفقاری روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع 31 مجوز صادر شده برای مرمت اقامتگاههای بوم گردی استان خراسان رضوی ، هشت اقامتگاه مربوط به گناباد است و این شهرستان از این نظر بیشترین تعداد را بین شهرستانهای استان به خود اختصاص داده است.


وی اظهار کرد: از مجموع هشت مجوز صادر شده برای اقامتگاههای بوم گردی گناباد سه اقامتگاه فعال تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به پرداخت یک میلیارد ریال تسهیلات برای مرمت هر یک از اقامتگاههای بوم گردی گفت: این تسهیلات جوابگوی نیاز نیست و باید افزایش یابد.

ذوالفقاری افزود : مالکان اقامتگاه های بوم گردی برای تامین هزینه مرمت آنها با مشکلات بسیار مواجه هستند و بانکها همکاری کافی در این زمینه ندارند.

وی اظهار کرد: توسعه اقامتگاه های بوم گردی نقش بسیار مهم در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در بخش گردشگری دارد و از بهترین راه های کسب درآمد ، توسعه گردشگری در روستاها و جلوگیری از مهاجرت محسوب می شود.

شهرستان گناباد دارای 250 اثر تاریخی و معنوی است که از این تعداد 142 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده اند.چهار موزه باستان شناسی ، مردم شناسی ، آب و موزه روستایی زعفران در گناباد برای بازدید علاقه مندان دایر است. این شهرستان در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
منبع: ایرنا