کد خبر: ۱۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
یک شرکت هواپیماسازی به تازگی از طرح مفهومی هواپیمایی پرده برداری کرده که در آن کافی شاپ و رستوران و حتی مرکز ماساژ وجود دارد. این هواپیما مثل هتل است .
به نقل از ویرد ، هرچند آینده سفرهای هوایی نامعلوم است و سازندگان هواپیما هر روز محصولاتی تولید می کنند که از فضای مخصوص به مسافران می کاهد ، اما این شرکت با هدف بهبود سفرهای هوایی این طرح را به نام « ترانسپوز » خلق کرده است .

در طرح مذکور بخش های داخلی هواپیما قابل تغییر هستند . به عبارت دیگر مسافران علاوه بر راحتی می توانند در راهروهای چنین هواپیمایی تردد کنند ، قادر خواهند بود رستوران مورد علاقه خود را انتخاب کنند یا در فضایی کافی و مناسب به امور کاری خود بپردازند .


بخش های ماساژ درمانی  و کافی شاپ نیز به حالت کوپه وار ساخته می شود.


به عنوان مثال برای هواپیمایی که در مسیر  پاریس - نیویورک تردد می کند ، کوپه های مخصوص خواب ساخته می شود . اگر هواپیما مسیر خود را به سمت استانبول هم ادامه دهد ، کارگران فرودگاه مدول های تختخواب شو را با کافی شاپ و میزهای تحریر عوض می کنند. به این ترتیب شرکت هواپیمایی می تواند تا حد ممکن نیازهای مشتریان خود را پاسخگو باشد.


چنین هواپیمایی لوکس به نظر می رسد و احتمالا فقط افراد ثروتمند مشتری آن خواهند بود اما این شرکت اعلام کرده می تواند آن را با صرفه جویی در هزینه ها در بخش تجاری هواپیما و برای باقی مسافران نیز اجرا کند.جیسون چوا در سیلیکون ولی مسئولیت پروژه این هواپیما را به نام A^3, Airbus را برعهده گرفته است.