کد خبر: ۱۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸
مشکلات معلولین در هتل ها ( مشکل شماره سه )
در هتل ها، متل ها و دیگر اماکن اقامتی با بیش از 50 اتاق یا بیشتر از این تعداد اتاق ، اتاقی با امکانات roll-in shower ( حمام های بدون وان و دارای دسترسی آسان و مناسب برای افراد دارای اختلالات حرکتی ) و اگر دارای roll-in shower می باشند در آنها fold-down seat ( صندلی تاشو متصل به دیوار ) فرآهم نیامده است.
در نتیجه : بعضی از افراد دارای اختلالات حرکتی ، از جمله افرادی که از ویلچر ، واکر ، عصای زیر بغل و دیگر وسایل کمک حرکتی استفاده می کنند نیازمند استفاده  از roll-in shower و یا حمام های دارای fold-down seat هستند . زمانی که roll-in shower مهیا نباشد و زمانی که roll-in shower فاقد folding seat باشد ، این مهمانان قادر به استفاده از حمام نخواهند بود.

الزامات: واحدهای اقامتی بایستی تعداد مشخصی از اتاق های قابل دسترس مهمانان را بر اساس جدول آمده در زیر فرآهم آورند. امکانات  حمام و دستشویی بایستی منطبق با استاندارد ها باشند . به علاوه در واحدهای اقامتی با بیش از 50 اتاق مهمان و سوئیت بایستی تعداد معینی از اتاق های  در دسترس که دارای roll-in shower و fold-down seat را فرآهم آورند. Roll-in shower در این اتاق ها بایستی منطبق با مشخصصات الزامی آمده در شکل 57 باشند.