کد خبر: ۱۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
سعید شیرکوند؛ معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی:
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، دخالت دولت در نرخ‌گذاری خدمات گردشگری را یکی از مهمترین مشکلات این حوزه دانست و تلاش برای آزادسازی نرخ هتل‌ها و دیگر تاسیسات گردشگری را به عنوان یکی از اولویت‌های این سازمان معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از ایرنا، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، دخالت دولت در نرخ‌گذاری خدمات گردشگری را یکی از مهمترین مشکلات این حوزه دانست و تلاش برای آزادسازی نرخ هتل‌ها و دیگر تاسیسات گردشگری را به عنوان یکی از اولویت‌های این سازمان معرفی کرد.

سعید شیرکوند اظهار داشت: ما به حضور جدی دولت در نرخ‌گذاری حتی راجع به هواپیمایی و هتل‌ها باور نداریم و معتقدیم قیمت‌گذاری‌ها در بخش گردشگری باید آزاد شود.

شیرکوند تصریح کرد: یک آژانس هواپیمایی به خوبی می‌داند در چه زمانی باید قیمت‌ها را بالا ببرد و چه زمانی پایین بیاورد. هتل‌ها نیز به موضوع مانور دادن روی قیمت‌ها با توجه به ترافیک مسافر آشنایی کافی دارند. 

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن اشاره به وجود موانع و محدودیت‌ها در مسیر آزادسازی نرخ خدمات گردشگری، ابراز داشت: یک بار این مساله از سوی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم مطرح شد اما جوسازی‌هایی در خصوص آن ایجاد شد؛ در حالیکه جهت‌گیری دولت، حمایت و توانمندسازی بخش خصوصی است.

شیرکوند در پایان به نقش شهرداری‌ها در توسعه صنعت گردشگری و هتلداری اشاره کرد و افزود: شهرداری‌ها باید به هتل‌ به عنوان یک کالای عمومی نگاه کرده و هر کس که قصد ساخت این مراکز را دارد، با او همکاری کنند. در برخی شهرهای بزرگ مانند تبریز، شیراز و اصفهان شهرداری‌ها حتی با واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و بدون اخذ حتی یک ریال عوارض، زمینه فعالیت آنها در امر احداث هتل را فراهم آورده اند.