کد خبر: ۱۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
خانه‌مسافر به صورت رسمی وارد پایتخت شد
رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران با انتقاد از عملکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت قبل به جهت ارائه مجوز برای راه‌اندازی خانه‌مسافر در سراسر کشور، این اقدام را بلای جان صنعت هتلداری در ایران معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از ایسنا، محمد‌علی فرخ‌مهر ضمن انتقاد از تصمیم سازمان میراث فرهنگی مبنی بر ایجاد خانه‌های مسافر، نه تنها این اقدام را بلای جان صنعت هتلداری در ایران دانست بلکه آن را "سم مهلکی" برای ادامه فعالیت این حرفه خطاب کرد.

محمدعلی فرخ‌مهر با انتقاد از مصوبه داخلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت قبل که با توافق بخش خصوصی انجام شد، تصریح کرد: تصمیمی که توسط سازمان میراث فرهنگی در ارتباط با ایجاد خانه‌های مسافر اتخاذ شده جای نگرانی بسیار زیادی دارد و امیدواریم تصمیمات در این زمینه هرچه سریع‌تر تغییر کند.

فرخ‌مهر افزود: سازمان میراث فرهنگی در دولت قبل تصمیم گرفت در مقطع زمانی که سفرها به اوج می‌رسد در شش استان کشور که با کمبود هتل مواجه بودند، خانه‌های مسافر در اختیار مسافران قرار گیرد؛ تصمیم اتخاذ شده در آن زمان مصوبه هیأت وزیران نداشت.

رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران با اشاره به اینکه در زمان ریاست "مسعود سلطانی‌فر" در سازمان میراث فرهنگی این تصمیم مصوبه هیأت وزیران را اخذ کرد، ابراز داشت: در این دوره علاوه بر اخذ تصویب این تصمیم در هیئت وزیران، محدودیت استانی برداشته، ایجاد خانه‌های مسافر به پدیده ای در سراسر کشور تبدیل و علاوه بر این مدنظر قرار گرفتن خانه‌های مسافر از حالت مقطعی که مربوط به اوج انجام مسافرت‌ها بود خارج و به موضوعی دائمی تبدیل شده است.

وی درباره روند ایجاد این خانه‌ها، عنوان کرد: نکته قابل تأمل درباره خانه‌های مسافر این است که هر کسی خانه‌ای داشته باشد که در آن اتاق مازاد دارد یا می‌خواهد آن را با تقسیم به اتاق‌های مختلف اجاره دهد می‌تواند از طریق سامانه ثبت نام کند و مجوزهای لازم را بگیرد. این موضوع از هفته گذشته در تهران کلید خورده و قطعا با تبعات بسیاری برای صنعت هتلداری همراه خواهد بود.

فرخ‌مهر در پایان گفت: مطمئن باشید با این تصمیم تیشه به ریشه صنعت هتلداری در کشور زده خواهد شد و نه تنها بسیاری از هتلداران از ساخت هتل‌های خود انصراف می‌دهند بلکه بسیاری دیگر نیز از ادامه فعالیت در این حرفه منصرف خواهند شد.